Voor regelmatig terugkomende projec ten maakt Van Egmond meestal de eer ste opzet van de kaarten. Diemeer of Verhoelcs zorgen dan voor de kartogra- fïsche afwerking. Zo kan het gebied dat in het artikel besproken wordt in zeke re mate een inspiratie zijn voor de sfeer van de kaart: is het bijvoorbeeld een ty pische zomer- of winterbestemming? Maar in de eerste plaats worden de grootte van het kaartje en de basis- vormgeving bepaald door het tijd schrift zelf. Over het algemeen heeft Cartographies voor ieder tijdschrift een andere lcartografïsche vormgeving of sluit aan bij de huisstijl van het tijd schrift. Bovendien bepaalt de kolom breedte in relatie tot de kaartuitsnede natuurlijk de schaal waarop de kaart lean worden afgebeeld. Door dit proces wordt de kaart een illustratie bij het ar tikel, die bovendien informatie over draagt: journalistieke kartografie. Als de kaart is gemaakt, wordt deze terug gestuurd naar de redactie die de kaart controleert en haar akkoord geeft. Ten slotte stuurt Cartographies de kaart naar de vormgevers die de kaart in het tijdschrift plaatsen. Helaas ondervindt Cartographies soms wel dat een foto het wint van de kaart als illustratie bij een artikel. Naast de Kampioen heeft Cartogra phies een brede klantenkring. De journalistieke achtergrond klinkt nog door in een aantal regionale kranten waarvoor zij kaarten en gra fieken maken. Een ander zwaarte punt zijn de reisbladen en -catalogi. Ook werken zij voor interne perso- neelstijdschriften van multinatio nals. Hun klanten zien de producten van Cartographies als een extra pu bliekstrekker voor een tijdschrift: sommige klanten verlangen zelfs een bepaalde exclusiviteit van Cartogra phies door aan te geven dat zij geen producten mogen leveren aan een concurrerende uitgeverij! De vaste klantenkring breidt zich nog altijd uit en nieuwe projecten dienen zich regelmatig aan, zonder dat Cartogra phies echt reclame maakt. Het kleine logo in hun kaarten, waar ilc u eerder op wees, trekt voldoende klanten! INGENIEURS BUREAU www.ingbcc.n RPS Groep Met de GIS-toepassingen van B3Partners kunt u gegevens met een geografische component via het Internet: presenteren rapporteren beheren Dit maakt uw communicatie en beheer efficiënt en effectief. Wilt u meer weten? Neem dan contact op voor een vrijblijvende introductie Sinds 1999 ontwikkelen wij web-based GIS- applicaties en andere informatiesystemen voor overheid en bedrijfsleven. Wij maken daarbij gebruik van Open Source software als concurrerend alter natief. wHlrt GEO-INFO 2006-4 onderdeel van THMÉfra fr. Pw l kin f UftllftKI Bezoekadres: Bedrijvenpark Lage Weide Zonnebaan 12-c 3542 EC Utrecht Postadres: Postbus 40378 3504 AD Utrecht T 030 214 20 81 F 030 24112 97 E info@b3partners.nl W www.b3partners.nl BC C kwaliteit laat zich meten B3PGIS B3Partners

Geo-Info | 2006 | | pagina 27