143 Zo kon het...maar zou het nog steeds zo kunnen? - Redactioneel 144 Van werkelijkheid naar informatiemodel en weer terug naar de werkelijkheid 150 Vijftien jaar Flagis met volop jeugd 153 Samen op weg naar een mooie toekomst? - Column Lowie Brink 154 Nederlandse wandkaarten in het negentiende-eeuwse aardrijkskunde-onderwijs 163 Tegen het vergeten - Column 164 Kaarten van alledag 170 Digitale kaarten voor intelligente veiligheidssystemen in motorvoertuigen 178 Nationaal Populatiebestand 186 project 'De Digitale Dijk' van Waternet 189 Publicatie: Detecteren van complexe objecten met remote sensing 190 GIN 192 Informatie 193 Bedrijven en diensten 193 Techniek/producten 194 Personalia 194 Colofon 141 INFO O Winifred Broeder Paul Janssen en Ruben Jekel Voor de sector Ruimtelijke Ordening is het informatiemodel IMRO ontwikkeld en na een aantal jaren gebruik recent geactualiseerd. De totstandkoming en de factoren die zorgen voor een brede en succesvolle toepassing worden beschreven. Adri den Boer Johan de Beer Ongeveer twee eeuwen geleden verschenen de eerste schoolwandkaarten in Nederland, die vanwege hun geringe formaat echter nauwelijks geschikt waren voor klassikaal onderwijs. Pas na het opstellen en het toepassen van ontwerpregels aan het einde van de negentiende eeuw werd de wandkaart een bruikbaar leermiddel. Sjoerd van Meteren Edward Mac Gillavry Paul Schokker en Bart Verlinden 166 Provinciale Milieukaart op internet Kiliaan van Wees Autonavigatiesystemen ontwikkelen zich in de richting van Advanced Driver Assistance Systems (ADAS). Daarbij is een belangrijke rol weggelegd voor digitale kaarten. Hiermee hangt een aantal institutionele en technische aspecten samen. Edward Verbree en Jan tien Stoter 176 Multiple Representation and Interoperability of Spatial Data Cees Guikers Theo Scheele 180 Time for change bij Topcon Instrumentenleverancier Topcon heeft haar organisatie aangepast en richt zich voortaan vanuit een aparte divisie, Positioning, op de landmeetkundige markt. Spectaculaire ontwikkelingen daarin zijn de beeldtachymetrie en het uitgebreide G3 satelliet-ontvangstsysteem. Katinka Roebert ISSN nummer: 1572-3464 GEO-INFO 2006-4

Geo-Info | 2006 | | pagina 3