et gaat erg goed met Topcon maar het kan altijd nog beter. De producten zijn uitstekend maar er is in het verleden te weinig aandacht geweest voor de naamsbe kendheid van het merk. Of zoals Sales Manager Benelux Axel Messing het uit drukt: "Topcon heeft hele mooie pro ducten maar nog niet iedereen weet dat." Maar daar wordt nu volop aan ge werkt. "Time for change!" Wakker wor den allemaal, is nu de strijdkreet. De divisies Medische Instrumenten en Plaatsbepaling worden van elkaar ge scheiden en de naamsbekendheid wordt per land (wereldwijd) aange pakt, maar dan wel in alle landen op dezelfde herkenbare manier, de medi sche en de plaatsbepalingsmarlct elk apart van elkaar. Laatstgenoemde gaat opereren onder de benaming 'Positio ning' en daaronder valt dan alles op het gebied van de landmeetkunde, GIS, de weg-, water- en utiliteitsbouw en de machinebesturing. De nieuwe marktbenadering moet voor Topcon in Europa leiden tot een verdubbeling van de omzet in twee jaar tijd, een streven dat bij Topcon Nederland al binnen een jaar is gerea liseerd. Geen toevalstreffer, volgens Messing. "We hebben heel hard aan de naamsbe kendheid gewerkt. In het verleden wa ren we voornamelijk bij wat kleinere aannemersbedrijven bekend en we le verden via meerdere dealers. Sinds de oprichting van Topcon Nederland rich ten we ons van hieruit rechtstreeks op Theo Scheele, redacteur Huisvesting Topcon Europe in Capelle a/d IJssel. Axel Messing overpeinst 'time for change'. de gebruiker en dan vooral op de grote diensten en bedrij ven. Het Kadaster is bijvoorbeeld een grote klant geworden. En natuurlijk hebben we de laatste tijd bijzonder interes sante producten op de markt gebracht wat ook een grote rol speelt bij de omzetvergroting en de keuzes van een klant". "De Kadasterkeuze voor Topcon is daar een voorbeeld van", zegt Messing. Topcon heeft voor het Kadaster referentienet werk Netpos 34-ontvangers Odyssey-RS mogen leveren. De ze ontvangers zijn toegerust op het ontvangen van signalen van twee satellietsystemen, namelijk het huidige Ameri kaanse GPS en het Russische GLONASS. En er is bovendien al in de mogelijkheid voorzien daaraan straks het Europese Galileo toe te voegen. De toekomstige mogelijkheden speelden een grote rol bij de keuze van het Kadaster. Nu al is het mogelijk van GPS en GLONASS signalen te ontvangen van 41 verschillende satel lieten, wat een groter bereik (60% meer satellieten en beter resultaat) waarborgt. Van het GLONASS-systeem is alleen be kend dat dit in het verleden minder betrouwbaar was en er nogal wat satellieten uit de lucht vielen. Weinigen weten dat de laatste jaren daar een enorme inhaalslag plaatsvindt en er inmiddels meerdere nieuwe satellieten, met een veel langere levensduur dan de oudere, zijn gelanceerd. Presi dent Poetin heeft onlangs nog verklaard dat GLONASS in 2007 uit minimaal achttien satellieten moet bestaan. De uitbreiding naar drie satellietsystemen betekent dat men in de toekomst een ruime keuzemogelijkheid heeft om signalen op te vangen en dus niet meer afhankelijk is van de beperkingen (of de grillen) van één systeem. Minder kwetsbaar dus maar vooral betere prestaties en nog grotere precisie. Voorwaarde van de keuzemogelijkheid is wel dat de gebruikte instrumenten in staat moeten zijn om alle drie de systemen te ontvangen. Daarin loopt Topcon nu voorop doordat zijn satellietont vangers daartoe zijn uitgerust. Universal Signal Tracking is deze techniek gedoopt en deze bestaat uit een chip (Para- digm-G3) die het mogelijk maakt de bekende signalen en codes aangeduid met LI, L2, L2C en L5 van alle drie de syste men te volgen. Die chip is daartoe voorzien van 72 kanalen GEO-INFO 2006-4 - r GPS+ en G3

Geo-Info | 2006 | | pagina 43