Centrale biuisrscislrulie AndP-'n tra teugfel ratte Göbru «ara In fig. 3 is de terugmelding door gebruikers weergegeven. Tevens is aangegeven dat voor gegevens die zijn overgeno men uit een andere basisregistratie de melding wordt door gezonden aan de andere registratie indien is geconstateerd dat het wel correct daaruit is overgenomen. De melding wordt dan behandeld door de houder van die registratie. Voor de basisregistraties Kadaster en Topografie geldt dat de eerste beoordeling binnen een dag moet gebeuren. De aantekening in onderzoek wordt in de kadastrale registra tie opgenomen in het bestand, voor de kadastrale kaart en de basisregistratie topografie geldt dat de aantekening wordt opgenomen in een apart register, dit om het kaart beeld niet te verstoren. Tegen de beslissing op de melding is in het geval van de basisregistratie kadaster bezwaar en be roep mogelijk, in het geval van de basisregistratie topogra fie niet. Indien voor de correctie van een gegeven in de ba sisregistratie Topografie onderzoek in het veld nodig is zal deze in beginsel in de volgende bijhoudingsronde worden meegenomen. Gaat het echter om storende zaken dan kan ook worden besloten deze tussentijds in te winnen. Fig. 4 schetst de samenhang van de drie processen. Thans wordt nagedacht over stelselvoorzieningen die een bijdrage moeten leveren aan de ontsluiting van het stelsel van basis registraties voor gebruikers en aan het onderlinge berich tenverkeer tussen basisregistraties. Hierbij gaat het deels om afspraken en standaarden, deels om fysieke ICT-voorzie- Andtone iBi tanga (ni b Gubi jküiï Ar dn ra M forti» Fig. 3. Terugmelding, ningen. Hoewel de ideeën hierover vorm beginnen te krijgen, zullen met name de fysieke maatregelen in 2007 nog niet of slechts in beperkte mate ge realiseerd zijn. Dit betekent dat er voorlopig nog moet worden uitgegaan van de bestaande informatieleverings kanalen. Fig. 4. Samenhang processen. Gebruikers dienen zo min mogelijk last en zo veel mogelijk gemak te heb ben van de veranderingen. Uitgangs punt is dat de maatregelen indien mo gelijk aan de leant van de basisregistra ties of in de sfeer van stelselvoorzie ningen worden genomen. Overigens zullen de veranderingen ten opzichte van de huidige situatie voor de be staande gebruikers overzichtelijk zijn. Vooralsnog blijven de bestaande leve- ringsvormen van zowel kadasterinfor matie als topografische informatie overeind. Tevens wordt nagedacht over enkele aanvullende diensten, zo als een signalering van mutaties en een module voor de terugmelding via internet. De aanpassingen in gebrui kersvoorzieningen moeten nog wor den uitgewerkt. Hierbij zullen gebrui kers ook regelmatig worden betrok ken. Het wetsvoorstel is naar aanleiding van de opmerkingen van de Raad van State nog op details aangepast. Tevens is op verzoek van de Raad afgestemd met de wetsvoorstellen voor de GBA en het NHR. Voorts zijn alle wetsvoorstel len op een aantal punten nog verder geharmoniseerd betreffende onder an dere de begripsomschrijvingen, de be palingen met betrekking tot de eenma lige gegevensverstrekking, verplicht gebruik en de terugmeldingsregeling. Het resultaat is dat de voorstellen in houdelijk goed op elkaar aansluiten en de effecten voor gebruikers goed vergelijkbaar zijn. Er blijven wel ver schillen die uit de aard van de verschil lende registraties voortvloeien maar hiervan is geconstateerd dat deze ac ceptabel zijn. Hoewel het wetsvoorstel geciteerd kan worden als de 'Wet Ba sisregistraties Kadaster en Topografie' is het geen zelfstandige wet. Het gaat om een aanpassing van de bestaande Kadasterwet en enkele daarmee gerela teerde wetten. GEO-INFO 2006-5 RWW TWUJT<l.jr«g Stelselvoorzieningen Gebruikerskant Wetgevingstraject

Geo-Info | 2006 | | pagina 10