Het wetsvoorstel wordt zeer binnen kort ingediend bij de Tweede Kamer. De planning is dat het in werking treedt op 1 maart 2007; vanaf die da tum hebben de kadastrale registratie, de kadastrale kaart en het TOP10NL-be- stand de status van basisregistratie. Voor met name de topografische be standen op kleinere schaal geldt nog een invoeringstermijn. Deze bestan den hebben thans een beduidend lagere bij houdingsfrequentie dan het 1:10.000 bestand. Alle inspanningen zijn er thans op gericht het TOP10NL- bestand tijdig te laten voldoen aan de eisen die verbonden zijn aan de status van basisregistratie. De regels verbon den aan de status van basisregistratie worden voor het TOPlONL-bestand direct van kracht bij de inwerking treding van deze wet. Voor de klein schaligere topografische bestanden is dan nog een verbeterslag nodig van het productieproces om de product specificaties en de bij houdingsfre quentie naadloos te doen aansluiten op TOP10NL. Naar verwachting zal dat op 1 januari 2010 het geval zijn. Eerst dan zullen ook voor deze bestanden de nieuwe regels van kracht worden. Tot die tijd is er geen sprake van gebruilcs- plicht. Net als voor de GBKN echter staat, ook zolang voor deze bestanden nog niet het regime van de basis registratie van kracht is, niets het ge bruik van deze bestanden voor publie ke taken in de weg, voorzover deze be standen daarvoor passend zijn. Implementatietraject Tegelijk met de laatste aanpassingen aan het wetsvoorstel is gewerkt aan de voorbereiding van de implementatie. Het project heeft hierdoor inmiddels een opschaling doorgemaakt. Dit jaar lopen de volgende deelprojec ten parallel: wet- en regelgeving; organisatie en techniek; documentatie; voorlichting; afstemming stroomlijning basisge gevens; financiering en verrekening. Het is de bedoeling de voorlichting over de verschillende basisregistraties en aanverwante trajecten zoveel moge lijk geïntegreerd aan te bieden aan ge bruikers. In de communicatie wordt onderscheid gemaakt tussen drie doel groepen: gebruikers; houders van andere basisregistraties en stelselvoorzie ningen; de houder van de basisregistraties Kadaster en Topografie. Zoals eerder al aangegeven zullen de maatregelen indien mogelijk aan de leant van de laatste twee groepen worden genomen. De gedachte is steeds dat het voor gebruikers vooral gemakkelijk moet zijn om aan de wettelijke ver plichtingen te voldoen. De technische voorzieningen en de documentatie moeten hierbij helpen. Het is natuurlijk het mooist als het gebruik van de basisregistraties niet voelt als een verplichting maar gebruikers gewoon op een plezierige wijze helpt bij hun werk. Samenvatting Basisregistraties Kadaster en Topografie Het voorstel voor de Wet Basisregistraties Kadaster en Topografie is ingediend bij de Tweede Kamer. Het artikel schetst de uitgangspun ten waarop deze wet is gebaseerd en de uitwerking daarvan op hoofdlijnen. Speciale aandacht wordt besteed aan de informatierela ties tussen basisregistraties en gebruikers en tussen basisregistraties onderling. Ook wordt ingegaan op de verplichtingen die voor de ver schillende partijen uit de status van basisregistratie voortvloeien. Trefwoorden geo-informatie voorziening, wetgeving, kadaster, topografie Summary Authentic Registrations Cadastre and Topography The proposal for the Law Authentic Registrations Cadastre and To pography has recently been submitted to Parliament. This article drafts the guiding principles for this law and the major elabora tions. Special attention is drawn to relationships of information both between authentic registrations and its users and between au thentic registrations themselves. Furthermore, the article goes into the obligations for the various parties that come with the status of authentic registration. Keywords geo-information engineering, legislation, land registry, to pography Résumé Enregistrements de Base du Cadastre et de la Cartographie Le projet de loi d'Enregistrements de Base du Cadastre et de la To- pographie a été déposé a la Deuxième Chambre. L'article trace les points de départ sur lesquels cette loi est basée et le résultat en gran- des lignes. Une attention particulière est prëtée aux informations relatives aux enregistrements de base et les utilisateurs ainsi qu'aux enregistrements de base mutuels. Les obligations, qui pour les différents partis résultent du statut d'enregistrement de base, sont également traitées. Mots clés emploi de l'information géographique, législation, ca dastre, topographie GEO-INFO 2006-5

Geo-Info | 2006 | | pagina 11