Studiemiddag: Andere Overheid, Andere Geo-Informatie? Op 1 juni 2006 organiseert GIN in het congrescentrum de Reehorst te Ede onder de titel 'Andere Overheid, Andere Geo-Informatie?' een studiemiddag in aan sluiting op de Algemene Ledenvergadering van de vereniging (zie bericht op p. 241). Het Programma Andere Overheid werkt aan een krachtige overheid die de samenleving centraal stelt én die slag vaardig is. Het programma omvat de thema's: 'Betere dienstverlening', 'Min der bureaucratie' en 'Slagvaardige orga nisatie Bij alle thema's is een 'Andere werkwijze' van belang zoals samenwer ken en luisteren naar burgers. Doel van deze GIN Studiemiddag is het benoemen van de rol die Geo-Informatie kan vervullen bij het faciliteren van de doelstellingen van Andere Overheid. Daarnaast zal er besproken worden wel ke mogelijke impact het Programma An dere Overheid heeft op het Geo-werk- veld bij de overheid. Als belangrijkste doelgroepen noemen we: managers, beleids- en (Geo)ICT-advi- seurs bij gemeenten, provincies, water schappen en ministeries. Maar zeker ook materiedeskundige op de vele be leidsterreinen die worstelen met de vraag hoe ze bijvoorbeeld de administra tieve lastendruk kunnen verlagen en de dienstverlening kunnen verbeteren door minder bureaucratie en slagvaardi ge organisatievormen door het juist in zetten van GeoICT hulpmiddelen. Programma: 09.15 uur Algemene Leden Vergadering GIN 10.45 uur Opening door dagvoorzitter prof.dr. Henk Scholten, VU/Geodan 11.15 uur Keynote: Wat is een andere overheid? Harry van Zon, directeur Innovatie en Informatiebe leid Openbare Sector (IIOS) van Ministerie van BZK 11.45 uur Hoezo andere overheid, we zijn al anders! Johan van der Waal, bestuursadviseur van VIAG 12.15 uur Lunch 13.30 uur De burger op de kaart gezet! Robert Tros, hoofd Informatie Management van de gemeente Eindhoven 13.55 uur Streefbeeld integrale digitale dienstverlening Matjan Bevelander, Coördinator GIS van Provincie Noord-Brabant 14.20 uui De andere geo-informatie bij VROM. Ruud van Ros- sem, Algemeen projectleider Ministerie VROM 14.45 uur Vragen en discussie o.l.v. dagvoorzitter 15.00 uur Koffiepauze 15.15 uur De Andere Overheid: Tussen droom en daad! Chris Sliggelboui, Senior Adviseur GEON 15.40 uur RWS laat zich in de kaart kijken Paul vanAsperen, Adviesdienst Geo-Informatie en ICT Rijkswaterstaat 16.05 uur Vragen en discussie o.l.v. dagvoorzitter 16.30 uur Afsluiting Leden en niet-leden kunnen zich aanmelden via www.geo-in- fo.nl onder 'agenda' (juni 2006) Deze studiedag is georganiseerd door de sectie 'Vastgoedin formatie en GeoICT'. Aanvullende informatie over het programma en de sectie is te verkrijgen bijPieter Meijer (sectie voorzitter), Peter van de Crommert en Hennie Genee. GIN themamiddag 'Change Detection' De GIN-sectie Remote Sensing orga niseert op donderdag 22 juni 2006 een themamiddag 'Change De tection'. Satellietbeelden met ruimte lijke resolutie van vijftig centimeter tot één meter zijn tegenwoordig alom beschikbaar en verkrijgbaar tegen re delijke kosten. Bovendien hebben sommige typen aardobservatie-satel lieten inmiddels een archief van beel den opgebouwd waarmee vijf, tien of soms wel vijfentwintig jaar terug in de tijd kan worden gekeken. Om nut tige informatie over veranderingen in tijdseries van beelden te ontdekken, zijn geavanceerde verwerkingstech nieken noodzakelijk. Tijdens deze themamiddag zullen een aantal spre kers ingaan op verwerkingstechnie ken op het gebied van change detecti on maar ook op de praktische toepas singen van de informatie die is inge wonnen uit de beelden. Het program ma staat hiernaast. Deze themamiddag wordt gehouden bij Alterra (Droevendaalsesteeg 3a te Wageningen) in zaal Lumen 1. Gezien de belangstelling van niet- nederlandstalige studenten voor de themamiddagen van de GIN-sectie Programma: 13.30 uur Opening 13.40 uur Automated change detection of multi-temporal radar ima ge stacks of tropical forests, Arjen Vrielink (SARVision) 14.10 uur Land cover changes and impact assessment for European NATURA2000 sites over the period 1950-1990, Sander Mücher (Alterra) 14.40 uur Optical Flow for Traffic Congestion Monitoring - Change detection in video imaging. Fatemeh Karimi (TU Delft) Remote Sensing is de voertaal Engels. De toegang is gratis maar u dient zich vooraf aan te melden bij het secretariaat van het Centrum Geo- informatie, mevrouw Lena Elings, lena.elings@wur.nl, tel. 0317-474 707. 15.10 uur Pauze 15.30 uur Automatisering in Mutatiesignalering, Conté van der Sande (NEO) 16.00 uur The MutMut Project: Single Detection, Multiple Users Change Detection and identification in High Spatial Resolution Imagery in Dutch Urban Areas, Elisabeth Addirik (Universiteit Utrecht) 16.30 uur Borrel GEO-INFO 2006-5

Geo-Info | 2006 | | pagina 46