Schakels sloten de geoketen. zoek voortzetten in plaats van het toe te passen en grote or ganisaties willen meer continuïteit dan innovativiteit ("Ilc hoor dat bij V&W nogal eens.") Combineren van informatie leek hem dé behoefte. Dr.ir. R.F. Hanssen sprak vanuit Delft (DEOS) mede namens prof. Teunissen en wees op de interfa cultaire opleiding geomatics en hun werk aan de ontvangers voor Galileo, operationeel in 2011. Inzake de klantkarakte- ristielcen zag hij een verschuiving van de overheid naar de burger en weer was Google Earth het voorbeeld. Zijn stelling 'De toenadering tussen universiteit en bedrijfsleven is aan grenzen gebonden' leidde tot een instemmende discussie. Eenstemmigheid was er ook over de groeiende behoefte aan geo-informatie en de (efficiency)winsten die met satellietge- gevens te behalen zijn, maar voor het bedrijfsleven leek het defensieve begrip valorisatie niet genoeg... Zie voor meer informatie www.geomaticsparlc.com. NIVR-voorzitter prof. B.A.C. Droste oreerde over 'Actieplan Ruimtevaart: innovatieve diensten vanuit de ruimte'. Hij zag groeiende behoeften aan satel lietdiensten vanwege Europese regels voor de kwaliteit van water en lucht, V&W-projecten, handhavingstaken van gemeenten en private diensten als Tom Tom en Google Earth. "Bij V&W valt heel veel te winnen, dat is een groot in vesteringsministerie. Overheden zijn te Tekenen van de Letter of Intent GBP-TU Delft. weinig innovatief inkoper maar het agentschap Rijkswaterstaat kan dat zijn", zo wist hij en hij twijfelde niet aan het met satellietgegevens oplossen van de fïleproblematiek! Vóór bezoek aan de lunch op een net- werlcende bedrijvenmarlct werd een Letter of Intent getekend tussen het GBP en de TU Delft. Kennisvalorisatie In de middagsessie gingen vijf sprekers van beurtelings wetenschap en be drijfsleven (Fugro, Infram) in op het thema Kennisvalorisatie. Onder dat ac tuele begrip wordt verstaan het schep pen van economische meerwaarden uit wetenschappelijk onderzoek. De Wageningse prof.dr.ir. A. Bregt zag lie ver geo-informatievalorisatie dan ken nisvalorisatie. Veel kennis is volgens hem niet te valoriseren, het is ook fout als kleine startende bedrijven onder- GEZIEN Gemeente Gilze en Rijen werkt aan zijn eigen landkaartje. GEO-INFO 2006-6

Geo-Info | 2006 | | pagina 15