Aadaster BEDRIJVEN EN DIENSTEN Kadaster benoemt directeuren nieuwe topstructuur Het Kadaster heeft met terugwer kende kracht met ingang van Landelijke openbare registers een feit Vanaf 12 juni 2006 hanteert het Kadaster landelijke openbare re gisters voor onroerende zaken, sche pen en luchtvaartuigen. Dat bete kent dat aanbieders voortaan alle stukken kunnen indienen bij hun ei gen kadastervestiging ongeacht waar het desbetreffende registergoed zich bevindt. Dat betekent bijvoorbeeld dat als men een stuk wil inschrijven voor een perceel dat zich binnen het werkgebied van twee kadastervesti gingen bevindt, de aanbieder het stuk slechts eenmaal hoeft in te schrijven. Als een aanbieder de stuk ken elektronisch aanlevert via Web- ELAN dan hoeft hij vanaf 12 juni 2006 zelfs niet meer te kiezen bij wel ke vestiging het stuk ingeschreven dient te worden. Het Kadaster zorgt er automatisch voor dat het stuk wordt ingeschreven in de landelijke openbare registers Bron: Terz@ake, mei 2006 1 januari 2006 de directeuren be noemd voor zijn nieuwe topstructuur: mr. F.L.V.P.L. (Frank) Tierolff is be noemd tot directeur Rechtszeker heid. Hij was directeur van de regio directie Zuid; mr. ir. P.M. (Peter) Laarakker is be noemd tot directeur Strategie Be leid. Hij was directeur van de con- cemstafdirectie Vastgoedinformatie en Geodesie; mr. P. (Peter) Hoogwerf M.BA is be noemd tot directeur GEO. Hij was di recteur van de regiodirectie Zuidwest; ir. T. (Tom) Dijkstra is benoemd tot directeur Services. Hij was directeur van de concernstafdirectie Informa tiebeleid en Projecten. De nieuwe functie van directeur Finan ciën, Planning Control is nog vacant. Goed financieel resultaat 2005 voor Het Kadaster heeft 2005 afgesloten met een positief resultaat van 32,4 miljoen euro. De omzet is in dat zelfde jaar gestegen met 11,8% naar 234,8 miljoen euro. Deze stijging is toe te schrijven aan toegenomen inza- ges via de webportal voor zakelijke klanten, Kadaster-on-line, en aan een toename van het aantal aangeboden akten en hypotheekstukken. Een ver laging van de tarieven met gemiddeld 10% is per 1 mei 2006 doorgevoerd. In 2005 introduceerde het Kadaster di verse nieuwe producten en diensten zoals het elektronisch aanleveren van akten. Als eerste kadasterorganisatie ter wereld maakt het Kadaster het Waarnemend directeur van de regio directie Gelderland, H. (Hendrik) Westerbeek MSc., is benoemd tot secre taris Raad van Bestuur. De dagelijkse leiding van het Kadaster valt onder de Raad van Bestuur; de samenstelling van de Raad is niet ge wijzigd. Het reglement voor de nieuwe topstructuur is op 28 maart 2006 door de Raad van Bestuur vastgesteld; de Raad van Toezicht heeft op 10 april 2006 instemming verleend. De nieuwe topstructuur komt voort uit de organi satieontwikkeling die het Kadaster in 2005 heeft ingezet. Met een slankere managementstructuur is het Kadaster slagvaardiger en beter in staat om zijn ambities voor de komende jaren waar te maken. Bron: persbericht Kadaster, mei 2006 Kadaster mogelijk om akten digitaal aan te le veren voor inschrijving in de openba re registers. Een omvangrijke veran dering voor het Kadaster en het nota riaat. Ook lanceerde het Kadaster in mei 2005 zijn Woningwaarde-index: een betrouwbare, actuele en landelijk dekkende index voor de waardeont- wikkeling van de Nederlandse huizen markt. De index wordt berekend met behulp van de bestanden van het Ka daster waarin alle particuliere wo ningtransacties in Nederland zijn op genomen. Informatie: www.kadaster.nl/j aarverslag Duizendste abonnee NAP-publicatie In maart 2006 schreef de Advies dienst Geo-Informatie en ICT van Rijkswaterstaat de duizendste abon nee op de NAP-publicatie in: Alex Zio- gas van de firma Neitraco Enginee ring bv uit Bunnik. Tijdens een feeste lijke bijeenkomst op 26 april 2006 kreeg hij een bronzen beeld met daar in een NAP-bout overhandigd. In november 2003 is AGI begonnen met de kostenloze verstrekking van NAP- gegevens via internet. Vóór die tijd werden de geactualiseerde NAP-gege- Rijkswaterstaat vens gepubliceerd op analoge kaarten en in lijsten die tegen productie kosten werden verstrekt aan belang stellenden. Na een landelijke actuali satie van NAP-hoogtes in 2005 zijn alle nog resterende analoge NAP-gege- vens vervangen door digitale data. De beschikbaarheid, actualiteit en toe gankelijkheid van NAP-gegevens is hiermee sterk verbeterd. Informatie: www.nap.nl. CEO-INFO 2006-6

Geo-Info | 2006 | | pagina 48