0 I Fig. 4. Het Renkumse Voorkeursmodel en de ingrepenkaart zijn als plaatjes op de site gezet met een aparte legenda en de mogelijkheid tot uitvergroten. zou een nieuwe cyclus voor het (door)ontwilclcelen van een LOP in gang gezet kunnen worden. Internet Om de burger bij de totstandkoming van het LOP te betrek ken was op de website van de gemeente Renkum een onder deel 'LOP Renkum' opgenomen (fig. 3). De menubalk boven aan de webpagina gaf toegang tot een beschrijving van wat een LOP is, hoe het tot stand komt, hoe burgers gedurende het proces een mening konden geven en welke gegevens het landschapsarchitectenbureau gebruikte om tot het plan te komen. Op deze site waren ook kaartbeelden ge plaatst (bij het Renlcums Landschap en bij de modellen in 'uw mening telt'). Deze kaartbeelden kwamen uit ArcGIS met nabewerking in Adobe Illustrator. De site is ook enkele malen gebruikt om tijdens tussenstap pen in het proces de burgers uit te dagen mee te denken met de projectorganisatie. Dat gebeurde door het formuleren van stellingen. De binnengekomen reacties werden gebun deld en vervolgens ter becommentariëring voorgelegd aan de klankbordgroep. De keuze voor de klankbordgroep is in gegeven vanuit de gedachte dat deze, gezien z'n samenstel ling, het beste in de samenleving is geworteld en daarmee een 'beoordeling' op gelijkwaardig niveau zou opleveren. Een samenvatting van de reacties werd telkens op de site ge plaatst en aan de burgers, die reageerden, gemaild. 1 Fig. 5. De projectenkaart op intranet met opvraagbare projectgegevens. Momenteel is op de website van de ge meente Renkum (www.renlcum.nl) nog te zien welke ontwikkelingsmo dellen zijn gebruikt. Ook het definitie ve Landschapsontwikkelingsplan (het zogeheten Renkumse Voorkeursmo del) met de ingrepenkaart heeft hier een plaats gekregen (fig. 4). De hele landschapsanalyse en alle dis cussies zijn in verband met de infor- matieomvang inmiddels van de site ge haald. Intranet Het Renkumse voorkeursmodel is in Adobe Illustrator opgebouwd. Om deze als een projectenkaart op het gemeen telijke intranet te kunnen zetten (di rect raadpleegbaar voor de ambtena ren) en er monitoringsgegevens aan te koppelen, is deze teruggehaald in Arc GIS. De ingrepen die door middel van projecten worden uitgevoerd zijn in ta bellen met projectinformatie opgeno men. Deze tabellen zijn gekoppeld aan de projectenkaart. Vervolgens zijn deze gegevens via ArcIMS op het intranet be schikbaar gemaakt (fig. 5). Hierop zijn de volgende lcaartlagen te zien: een Landschap-visielcaart met ge- biedsvisies en bijbehorende maatre gelen en met themavisies van the ma's die niet in een deelgebied on der te brengen zijn met bijbehoren de maatregelen; het samenvattende Renkumse voor keursmodel (in kaartbeeld); een ingrepenkaart; de van de ingrepenkaart afgeleide LOP-projectenlcaart die de projecten en de bijbehorende projectbeschrij vingen op hoofdlijnen bevat, waar bij in de tabel deze nader zijn uitge splitst in projecten in voorberei ding, in uitvoering en afgerond. Het LOP blijft actueel doordat de im plementatie van de plannen op de site worden bijgehouden. Ook wordt de site als hulpmiddel bij de plan evalua tie gebruikt. Op 28 september 2005 heeft de ge meenteraad van Renkum ingestemd met het Landschapsontwikkelings plan. De inzet van GIS voor het LOP is na dit project echter niet ten einde. Ook in de planuitvoering, monitoring en evaluatie zal van dit hulpmiddel ge bruik worden gemaakt. GEO-INFO 2006-7/8 ^3 H Q y=3 es u bJ) S-H QJ T3 a Trail 4. >4 CN O O CN u QJ 4-> C/5 T3 Cv C/5 <U <1> CJ c/5 li T3 O M - -4-1 »-H a. O mm m

Geo-Info | 2006 | | pagina 16