Ministerie van VROM, Ministerie van LNV, RIVM, Ministerie van Ver keer en Waterstaat, Twynstra en Gudde, Geodan (2006). Evaluatie inzet geo-informatie tijdens Nationale Stafoefening Nucleair Borssele 2005. Den Haag, VROM. Ministerie van VROM (2005) Hand reiking ruimtelijke ordening en milieu voor ruimtelijke plannen. Ministerie van VROM, Den Haag. Neuvel, J., E. van Borkulo, H.J. Scholten, S. Zlatanova, G. Beuge- linlc, A. van den Brink. De geografi sche dimensies van risicomanagement. Definitiestudie. Wageningen Univer siteit, Wageningen, 2006 matie in het besluitvormingsproces. Een verder inzicht in de manier waarop geo-informatie wordt gebruiktis gewenst. Summary Geo-information for risk and disaster management Geo-information plays an important role in the prevention and ma nagement of disasters. It has become clear from research into the re quirements of end users to further develop the provision of geo-in formation, that there is a range of developments underway to im prove the provision of geo-information. This results in a variety of different information systems. In order to access the required infor mation, a uniform infrastructure has to be developed. It has also be come clear from this research that there is still little known about the role of geo-information in the decision making process. It is the refore desirable to gain further insight into the application of geo- information. Samenvatting Geo-informatie voor risicobeheersing en rampenbestrij ding Bij het voorkomen en bestrijden van ram pen wordt veel belang gehecht aan geo-in formatie. Uit onderzoek naar de behoeften van eindgebruikers aan verdere ontwikke ling van de geo-informatievoorziening is naar voren gekomen dat er veel ontwikke lingen gaande zijn om de geo-informatie- voorziening te verbeteren. Een gevolg is dat er vele en verschillende systemen zijn ont staan. Om de benodigde informatie te kun nen ontsluiten, zal er een eenduidige infra structuur moeten worden ontwikkeld. Daar naast is naar voren gekomen dat er nog weinig bekend is over de rol van geo-infor- Résumé Géo-information pour la gestion des risques et la lutte contre les catastrophes Pour la prévention et la lutte contre les catastrophes beaucoup d'importance est accordée a la géo-information. La recherche con- cernant les besoins des utilisateurs finaux en outils de géo-informa tion a démontré que dans ce domaine il ya plusieurs développe- ments tendant a améliorer les services. Dans ce cadre différents systèmes ont été réalisés. Pour employer Vinformation utile, une structure sans équivoque devra être développée. II s'est avéré lors de Vétude qu'on connaït mal le role de la géo-information dans le pro cessus décisionnel. Une meïlleure connaissance de la manière dont est employée la géo-information est souhaitable. Meer informatie over de definitiestudie is te verkrijgen bij: j eroen.neuvel@wur.nl UTRECHT VERNOEMDE KARTOGRAFEN Het nieuwe Utrechtse bedrijvengebied Ptolemaeus. Voor een aansluitend gebied Papendorp kent lanen die vernoemd zijn door de stichting De Hollandse zijn naar oude Nederlandse lcartografen als Ortelius, Blaeu, Van Deventer, Tirion, Hondius, Janssonius en Mercator, maar ook naar Marinus van Tyrus en Cirkel namen van landmeters ingebracht en dat lijkt kansrijk (wordt vervolgd). Adri den Boer GEO-INFO 2006-7/8 Mercatorlaan Papendorp

Geo-Info | 2006 | | pagina 23