10 Tenslotte De in het onderzoek vastgestelde uit gangspunten voor de kwaliteit van een 3D-model lijken reëel te zijn. Dit biedt goede perspectieven voor het ontwikkelen van productietools waar mee het vervaardigen van 3D-model- len op termijn in hoge mate op geau tomatiseerde wijze kan plaatsvinden. Hierbij is het efficiënt registreren van de bestaande werkelijkheid door ge bruik te maken van moderne 3D-appa- ratuur. zoals laserscanners en panora macamera's, voorwaardelijk. Bij lage re productiekosten zal een breder gebruik van 3D-modellen mogelijk worden. De uitdaging voor het con sortium bestaat eruit om dit in fase twee van het RGI-onderzoeksproject 'Virtual Reality voor stedelijke plan ning en veiligheid (VR4GI)' waar te maken! Fig. 5. Visualisatie van historisch kerkplein met budget tussen 10.000 euro en 15.000 euro. De penvoerder van dit project is prof.dr.ir. M.G. Vosselman, ITC, Enschede, email vosseiman@itc.nl, tel. (053) 487 4344. Maak van 156.000 mensen jouw tevreden klant Apeldoorn www.nifieldaarn.nl Casper Klant sinds 1991 Dat is je uitdaging bij de gemeente Apeldoorn. Dienstverlening staat centraal. Net als creatieve oplossingen vinden voor vraagstukken die horen bij een stad van onze omvang. Wij bieden inwoners en ondernemingen letterlijk en figuurlijk veel ruimte. Ben jij de professional met een maatschappelijke antenne die een bijdrage wil leveren aan een stad in beweging? Dan bieden wij je een slagvaardige netwerkorganisatie met veel vrijheid, verantwoordelijkheid en ontwikkelingskansen. 0 C Applicatiebeheerder CAD/GIS Dienst Milieu, Mobiliteit en Openbare ruimte, mbo-niveau, verzorgen als applicatiebeheerder van bijna het merendeel van de CAD/GIS-werkplekken: integraal verantwoordelijk voor de opgedragen werkzaamheden, 36 uur, max. bruto maandsalaris 2,875,- Vacaturenummer 06-086 Reageren? Kijk dan op www.apeldoorn.nl. Of neem contact op met gemeente Apeldoorn, Postbus 9033, 7300 ES Apeldoorn, telefoon (055) 580 15 03. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. GEO-INFO 2006-7/8

Geo-Info | 2006 | | pagina 31