Fraaie panorama-foto van de Markt in Goes. et zou heel goed passen in de serie 'De kaart op straat', maar de vergelijking berust op louter toeval. Even toevallig was de aanleiding tot dit verhaaltje die ontstond toen ik op een zonnige meimorgen de gordij nen opentrok en voor mijn deur een CycloMedia-auto bezig zag met het maken van een opname van mijn voorgevel. Dat kun je niet zomaar laten passeren dus enkele tientallen meters verder was het contact gelegd en een paar dagen la ter kon ik een ritje meemaken om een deel van de stad Goes fotografisch vast te leggen. Chauffeur Yves Huyps gaf tussen zijn arbeid door tekst en uitleg. Op de stadslcaart van Goes oriënteert hij zich elke morgen eerst op het gebied dat hij die dag zal gaan opnemen. De route wordt zodanig gekozen dat hij zoveel mogelijk door lean fotograferen en zo weinig mogelijk loze stukken heeft. Op de bijrijderstoel is een laptop gemonteerd waarop de GBKN van Goes duidelijk zichtbaar is. Soms wordt er met een TOP1 O-kaart gewerkt. Op de kaart is de positie van de Theo Scheele, redacteur auto, dankzij een ingebouwde GPS- ontvanger, met een pijltje zichtbaar. Zodra Huyps gaat rijden, beweegt het pijltje mee maar eerst oriënteert hij zich op de richting, dat wil zeggen dat hij het kaartbeeld op de laptop zoda nig roteert dat de neus van de auto wijst in de richting van de bovenkant van de kaart. Dan start het opname- werlc. Elke tien meter stopt de auto en maakt de camera achter elkaar twee foto's, de eerste voorwaarts, de tweede achterwaarts. Boven het beeldscherm worden de foto's in een apart display weergegeven. Een licht gebrom en ge klik bovenin de auto geeft aan dat de camera draait. Het positiepijltje op de kaart verkleurt van geel naar groen, waarmee wordt Voorbereiding van de route. Yves Huyps aan de arbeid, Een kijkje in de cockpit van de opnameauto; de opname is gestart. GEO-INFO 2006-7/8 lu Een fotoritje met CycloMedia

Geo-Info | 2006 | | pagina 40