Geparkeerde auto's zijn voor het foto graferen geen probleem want de came ra zit hoog op het dak en fotografeert dus over de auto's heen maar als er een grote vrachtauto in de weg staat moet je daar even rekening mee houden en ervoor of erna stoppen. En opletten dat die auto niet plotseling wegrijdt want dan krijg je een witte veeg op je foto. "Ilc fotografeer vanaf de onderkant van de gevel en een stuk van de voortuin en bovenaan zie ik de hemel," zegt Hu- yps. En dat lijkt me een mooi slot van dit ritje. Ilc rijd nog een stukje achter de opna me-auto aan maar geef het al snel op want ik wil niet verantwoordelijk zijn voor witte vegen op de foto's. De auto van Huyps is één van de 27 die momenteel de Nederlandse straten 'onveilig' maken. De foto's worden ge maakt in opdracht van gemeenten, provincies en andere grote instellin gen. Maar ook makelaars en verzeke ringsmaatschappijen maken al ge bruik van de gefabriceerde panorama foto's. De kwalitatief hoogwaardige foto's maken het mogelijk virtuele rondwandelingen te maken door een stad of dorp, en in de foto's kunnen me tingen worden uitgevoerd en maten er aan worden ontleend. Doorgaand in dit tempo zal weldra een landelijk dek kende fotodatabase zijn gerealiseerd. Het fotograferen van een gemeente als Goes is in een paar weken gebeurd en korte tijd daarna kunnen de panorami sche hoogstandjes in het Goese stads kantoor worden bewonderd. Yves is al weer bezig om een andere gemeente in beeld te brengen, moest meenemen. ER IS NOG HOOP VOOR DE GEO-WERELD... Favoriete vakantiebaan Ook het lijstje van leukste zomerbaantjes in tjes van scholieren vol Elsevier (27 mei 2006) vermeldt de potentiële vak gens Metro (24 mei 2006): genoot: 1. assistent landmeter; 1. smoothieshalcer tijdens de Libelle Zomerweek; 2. brugwachter; 2. strandwacht aan de Noordzee; 3. lifeguard; 3. assistent landmeter; 4. rafting instructeur; 4. brugwachter; 5. hovenier. 5. instructeur raft en. achterkant van de auto staat vermeld dat het voertuig re- Afgeleverd gelmatig stopt. "Wat heb ik daaraan?", vroeg onlangs een eindresultaat: passant. "Hoe vaak stop je dan? Om de tien meter? Waarom door een klik op zet je dat er dan niet op?" Maar meestal lost het probleem zich vanzelf op, behalve bij lesauto's, dan moetje wel eens wachten tot de instructeur ingrijpt. Sommige mensen vertrouwen het niet helemaal en vinden het een aantasting van hun privacy. Maar verder is er goed contact met het publiek en zijn er nog nooit grote proble men voorgekomen. Integendeel, soms zijn de mensen zo vriendelijk dat ze je mee naar binnen zouden willen trek ken voor een kop lcofïïe, merkt Huyps op. Het werk lijkt een voudig maar toch is het opletten. Tijdens het rijden verge lijkt hij onder andere de straatnamen op de kaart met die van zijn GPS-melding en de bordjes in de straat zelf. Zuid- vlietstraat, lees ik op een bordje en die naam prijkt nu ook op de beeldschermen. Halverwege de straat steekt Huyps even achteruit een zij pad in tot aan een rij betonpaaltjes die de doorgang blokke ren. Gisteren heeft hij de andere helft van het straatje opge nomen, en aangetekend dat hij vanaf deze kant dit stuk standplaats wordt bovenaan de fotosituatie zichtbaar. GEO-INFO 2006-7/8

Geo-Info | 2006 | | pagina 42