Ook volop geodetisch erfgoed zien: portretten van al dan niet verge ten hoogleraren hangen en staan op p maandag 22 mei 2006 werd in een al bestaande TU-hal aan de Rotterdamseweg in de Prinsen- diverse plekken. De buste van profes- stad de nieuwe centrale depotruimte van het Techniek Museum Delft ge- sor Schols staat op een onderste plank tussen een doos en een console. Het opend. Het is een goede aanleiding om was deze witmarmeren buste die tot een kijkje achter de schermen te ne men met het hoofd Collecties Rob Kor ving en vrijwilliger Joop Gravesteijn 1975 op Kanaal weg 4 in de hal van het Geodesiegebouw prijkte en daarna tot 2003 de hal van het nieuwe Geodesie- (de laatste was ooit ook collectiebe- gebouw aan de Thijsseweg sierde. De Buste professor Schols. Adri den Boer, redacteur deelcollectie geodesie is verspreid over diverse kasten, stellingen en hoeken, ma beschreven, ik hoefde er alleen In een lade ligt een koperen gedenk- maar voor te zorgen dat die beschrij- plaat van professor Heuvelinlc (1897 1922), want niemand hoefde die nü heerder bij de faculteit Geodesie). Ove rigens zijn de meeste voorwerpen be schreven en gefotografeerd. Op de website www.museum.tudelft.nl kan goed worden gezocht op inventaris nummer, deelcollectie en vervaardi ger. Voor eigen exposities en voor die van anderen vindt uitlenen plaats. Tij delijk is dat op dit moment aan het museum De Cruquius en aan het Zij permuseum, en meer permanent aan DUWO aan de Delftse Kanaalweg, on der andere het borstbeeld van profes sor Tienstra. Symbolische schotel? ving in de databank kwam", aldus Gra vesteijn, die ook benadrukt dat het museum alleen een selectie van de geodesiecollectie in beheer nam en dat verder ook het depot bij DUWO nodig is. Midden op de vloer staat een laseraf standsmeter met telescoop uit Koot wijk en wat verderop prijkt tegen de muur een apart rek met horizontaal liggende driepoten, en zelfs die wor den nu met witte museumhandschoe nen beetgepakt. Na bewonderen van instrumenten met een kwetsbaar ko peren uiterlijk toont Gravesteijn een eerste gemoffelde: "Vanaf toen waren de instrumenten geen excuus meer om in het café te gaan biljarten; sinds dien zijn het meer de ménsen die Indrukwekkend, maar ook relative rend is het om directe herinneringen kennelijk meer aan de muur te heb- weerveriet vragen." aan prominente personen in depot te ben... Voor elke geodeet heeft een wa terpasinstrument een meerwaarde als je weet dat Krayenhoff het benutte, maar hier moet het museaal-neutraal worden benaderd. Een delftsblauwe schotel die 'De Porceleyne Fles' in 1949 maakte, met daarop een afbeelding van het geodesiegebouw en de titel geodetisch ingenieur, ligt in stukken in een lade en wacht kennelijk op een sponsor voor restauratie (het breken kwam doordat hij ooit in anders wer kend hout was gevat). Bovenaan de schotel prijkt voor kenners het vignet van het nu opgeheven Landmeetkun dig Gezelschap Snellius... Uiteraard is alles in het depot veilig en compact op geborgen en voorzien van informatie ve verwijzende labels. "Dankzij Henri Gravesteijn bij een deel van de deelcollectie Pouls is de geodesie-deelcollectie pri- geodesie. Gedenkplaat professor Heuvelink. GEO-INFO 2006-7/8 Nieuwe depotruimte voor Techniek Museum Delft

Geo-Info | 2006 | | pagina 43