De juiste dimensie in ruimtelijke informatie! oranjewoud informatie in een zogeheten geo-data- base. Hiermee is de basis gelegd voor het leveren van webservices. De provin cie maakt dankbaar gebruik van de interprovinciale open source Flamingo viewer (kijk eens op www.brabant.nl, klik op 'feiten en cijfers' daarna op 'bra bant in kaart'). Na jaren voorbereiding is de tijd aangebroken om te oogsten: langzaamaan maar in groeiend tempo' worden op provinciale websites de eer ste resultaten van integrale (geo-)infor- matievoorziening zichtbaar. Verderop in dit nummer van Geo-Info wordt nog uitgebreid stilgestaan bij andere onderwerpen die bijdragen aan de verwezenlijking van het streef beeld: DURP (digitale uitwisseling ruimtelijke processen), Geoloketten (portaalfunctionaliteit en mapservi ces: data bij de bron) en de Flainingo- viewer (een eenvoudig te beheren que ry- en reporttool). Afsluiting Het naar elkaar toegroeien van geografische informatie voorziening, documentaire informatievoorziening en de ICT-wereld is onomkeerbaar. De samenwerking tussen pro vincies neemt toe. Samenwerking met andere overheidsla gen wordt steeds gemakkelijker en vanzelfsprekender. Internationale samenwerking, iets waar geografische infor matievoorziening al vroeg op gericht was, wordt nu door internationale wet- en regelgeving flink gestimuleerd. En dat het ook leuk is, bewijzen een aantal 'best practices' waarbij binnen korte tijd gebruikers van die andere over heid overstappen op elektronische dienstverlening en medewerkers hun proces ook willen inrichten op de 'digita le werkvloer'. De goede voorbeelden worden in rap tempo overgenomen; wij werken met het zogenoemde 'olievlek scenario'. De techniek maakt samenwerking eenvoudiger en de An dere Provincie' stimuleert de samenwerking. We bundelen onze krachten, ontwikkelen en implementeren en dat alles voor burger, bedrijf en instelling. Wij willen bijdragen aan een transparante, betrouwbare, effectieve en efficiënte overheid, daar doen we het voor! e,"n Verwerken - Beheren - Veredelen - presenteren Advies- en ingenieursbureau Oranjewoud levert hoogwaardige diensten op het gebied van geo-informatie, waardebepaling en gemeentelijke lokale heffingen. Van het toepassen van driedimensionale inwinning en presentatietechnieken tot en met het inrichten en beheren van (basisregistraties. Maar ook vraagstukken op het gebied van WOZ en doelgerichte informatievoorziening behoren tot onze expertise, evenals het toepassen van GIS- en internettechnologie. Meer weten? Kijkop www.oranjewoud.nl! - www.oranjewoud.nt Heerenveen Assen Deventer Atmere Capetle a/d IJssel Goes Oosterhout Geleen GEO-INFO 2006-9

Geo-Info | 2006 | | pagina 24