gewenst in ontwikkeling gerealiseerd geen wens of toepassing info onbekend totalen 1 aantal 1 op demodag hoek. Ook opvallend is dat de provin cies Overijssel, Flevoland en Zeeland om verschillende redenen nog geen zicht hebben op mobiele GIS-toepas- singen. Tijdens de inventarisatie en discussies is gebleken dat het onder scheid tussen landmeten, wegbeheer en waterbeheer bij het gebruik van mobiele GIS-toepassingen steeds meer begint te vervagen. Dit geldt vooral bij inventarisatie van objecten waarvoor de nauwkeurigheid van de lolcatie niet tot op de centimeter bekend hoeft te zijn. Denk hierbij bijvoorbeeld aan de lolcatie van verkeersborden, bomen en dergelijke. Resultaten Om de opgedane ervaringen met el kaar te delen en de kennis te versprei den is op 19 mei 2006 een demodag ge organiseerd in de provincie Gelder land. Op deze demodag zijn, naast een algemeen gedeelte over de projectop zet en de algemene principes van 'Mo biel GIS', in vier parallel lopende ses sies twaalf toepassingen gepresen teerd en gedemonstreerd. Voor elke presentatie was een uur beschikbaar; een half uur voor de presentatie en de mo en een half uur voor vragen en het leggen van contacten. In bovenstaande tabel staat aangegeven welke toepas singen op die demodag zijn gepresen teerd en hoe groot de belangstelling was vanuit de verschillende provin cies. Deze demodag was alleen toegan kelijk voor provinciale medewerkers en had vooral tot doel om elkaar te in formeren en contacten te leggen. Ge zien de grote belangstelling en de vele geanimeerde groepsgesprekken is die opzet zeker geslaagd. De oorspronkelijke gedachte om via dit project Mobiel GIS te komen tot een mogelijke gezamenlijke aanschaf van hardware en software, hebben we verlaten. Daarvoor zijn de hardware- Resultaten inventarisaties Mobiel GIS landmeten wegbeheer c c c Belangstelling demodag P rov incie n 0 c j= flora fauna milieu Totaal toepassi Groningen 1 1 2 5 Friesland 1 1 2 1 2 Drenthe 2 1 3 1 6 Ovsrijssel 6 Gelderland 1 1 1 3 1 5 Flevoland Utrecht 1 1 1 1 4 1 1 Noord-Holland 1 1 1 1 4 1 3 Zuid-Holland 1 1 1 3 Zeeland 5 Noord-Brabant 1 2 3 1 2 1 1 0 27 Limburg 1 1 1 1 4 7 Totaal 6 2 6 4 5 1 35 125 en software-omgevingen en -werkprocessen in de provincie huizen te verschillend. Uitgaande van het gegeven dat alle provincies gebruik maken van de ESRI-softwarelijn is het wel mogelijk dat mobiele GIS-applicaties, die in een bepaal de provincie daarop zijn ontwikkeld, met eventuele nood zakelijke aanpassingen in een andere provincie gebruikt kunnen worden. Hiervoor zijn op de demodag door een aan tal collega's de nodige contacten gelegd. Ter afsluiting van het project wordt een soort staalkaart samengesteld met daarin: korte beschrijving en verantwoording van het project Mobiel GIS; overzicht van begrippen, definities en referenties; samenvattend overzicht van geïnventariseerde projecten met contact-informatie; bundeling van de inventarisatieformulieren; bundeling van presentaties op de demodag. Om een impressie te geven van de resultaten wordt in de tabel hiernaast een selectie weergegeven van de geïnven tariseerde projecten. Dit betreft de twaalf projecten die op de demodag zijn gepresenteerd mutatiemeldingensysteem basiskaart Noord-Brabant; weg- en vaarwegbeheer (Geo-OBIS) in Friesland; vogelinventarisatie (Vogelpad) in Noord-Brabant; generiek mobiel inventariseren in Limburg; digitale registratie florameetnet (DRAF) in Noord-Brabant; registratie en sturingssysteem muskusratten in Noord-Holland; landmeten en GIS met DG-Dialog in Gelderland; bijhouding en naverkenning beheerlcaart wegen in Drenthe; schouwapplicatie AMFIBIE in Noord-Holland; handhaving (Buiten Beter) in Gelderland; kanalen- en wegen-informatiesysteem in Drenthe; inventarisatie wegmeubilair in Noord-Brabant. GEO-INFO 2006-9 0 <D O) 0 O) 0 "(D "O o CD

Geo-Info | 2006 | | pagina 26