^Trimble B GEOMETIUS kiezen. Als voorbeeld zijn de water objecten: binnenwater, jachthaven, kavelsloot, open water en waterloop samengevoegd tot één kleur blauw. Daarna is de kleuropbouw in even wichtige stappen vastgelegd in een kleurenschema, niet alleen voor de theoretische onderbouwing maar ook om hierin verantwoord om te kunnen gaan met mutatie in kleurkeuzes in de toekomst. In eerste instantie is de kaart bestemd voor alle interne medewerkers van de gemeente Almere, werkzaam binnen het stadhuis. Al snel kwamen hierop vele positieve reacties, zodat we heb ben besloten de eerste gewijzigde her druk te laten drukken voor externe relaties. Wellicht komt deze stadsplat tegrond in de toekomst ook uit voor de burgers, maar daarvoor moeten er eerst nog een aantal vragen beant woord worden. Zoals: waar moeten we aan voldoen in verband met oneerlijke concurrentie ten opzicht van commer ciële bedrijven? En wat mogen de kos ten zijn van de kaart? Ook moet er nog een visie worden uitgewerkt omtrent de rol van verkoop en kostenbeheer sing: PR-activiteiten, reclames op de kaart, winkels benaderen voor de ver koop, enz. Met trots en dank aan het project team en de leden van de externe klankbordgroep, is het project offici eel afgesloten tijdens een lunchbij- eenkomst in het stadhuis van Almere. Hierin is het verloop van het project met de beslispunten toegelicht. Ook is de externe klankbordgroep uitvoe rig bedankt voor hun medewerking aan dit project. 8 Voor wie is de kaart bedoeld? Afsluiting van het project Externe klankbordgroep: J. v. Vijk, gemeente Rotterdam afdeling Landmeten en Vastgoedinformatie D. Carrocdo-Zandbergen, kartograaf, gemeente Apeldoorn (voorheen Utrecht), afdeling Ruimtelijke Informatie; Prof dr. F.J. Ormeling, hoogleraar Kartografie, Universiteit Utrecht: J. Schilder, Kartograaf, provincie Flevoland. ...de juiste richting SURVEYING GIS SOLUTIONS Maatschapslaan 33 2404 CL Alphen aan den Rijn (NL) T: +31(0)172469610 F: +31(0)172 469 620 E: info@geometius.nl www.geomelius.nl

Geo-Info | 2006 | | pagina 15