z *51 Geodan Een wereld van geo-informatie Matthias Snoei en lijsttrekker Marije van den Berg in gesprek bij de lancering van 'Leiden op de kaart'. Op de achtergrond Leiden gezien vanaf het hoogste punt in de stad: de bovenste etage van de Sociale Verzekeringsbank. nen zeggen dat geo-informatie gedemo cratiseerd raakt: iedere webontwikke laar tovert de meest prachtige kaarten zo op het scherm. Dat betekent dat de markt zal gaan schuiven. Voor marke teers, voor beleidsmakers, voor ambte naren, politici, historici, sociologen, journalisten, rechercheurs - voor wie eigenlijk niet - biedt Google Maps onge kende mogelijkheden. Je kunt plotseling heel eenvoudig en tegen lage kosten soms gortdroge data op detailkaarten gaan presenteren. Al moetje bij het interpreteren ervan wel weten wat je doet. Betekenen weinig icoontjes op je marketingkaart een groot koperspotentieel of juist het tegenovergestelde? Dat is misschien wel het gevaar. Zulke kaarten zijn net zo veelzeggend als de data waarmee ze zijn samengesteld. Daar moet je goed over nadenken. Bij SWIS zijn we druk bezig applicaties op basis van Google Maps te ontwikke len. We doen dat vanuit onze eigen expertise als internet-developers en niet als geo-experts. Ik denk dat we daarbij erg veel van elkaar kunnen en moeten leren.' Wat ik de lezers van dit blad wil meegeven, is dat er grote ver anderingen op komst zijn. Natuurlijk, altijd zul je zware, gedetailleerde systemen nodig hebben om precieze erfaf- scheidingen op in te tekenen of buizen- en gangenstelsels in aan te geven. Maar er is daarnaast een hele nieuwe markt ontstaan voor lichte, geografische webapplicaties die weinig hoeven te kosten en onbeperkt uitbreidbaar zijn. Je zou kun- Geodan is een allrounder en specialist op het gebied van geo-informatieverwerking en locatiegebonden diensten. Al meer dan 20 jaar staat Geodan voor praktische, klantgerichte oplossingen met toekomst visie. Ook de komende decennia zullen wij u met pragmatische, toekomstvaste en creatieve geo-ICT adviezen en producten blijven begeleiden. www.geodan.nl a CEO-INFO 2005-11

Geo-Info | 2006 | | pagina 30