(links) Schrijven èn assisteren bij Delta- Phot (1988); (rechts) Met Tebodin in de Botlek (1996). (onder) Met overste bij vaandel van de nieuwe DGKL (2003). in publiceerde! Zijn instrumenteel inventariserend werk voor de werk groep IGIE daarvan is voor zuidwest Nederland toch afgerond... In nummer 1988-5 verscheen de eer ste, nog bescheiden, bijdrage van Theo: Een dagje Rijksdriehoeksmeting. In de redactionele intro werd de bijzon dere taak, van wat achter de scher men de VUT-redacteur heette, nog eens uitgelegd waarbij de lezer direct werd aangesproken: 'Het is de intentie van de redactie om meer aandacht te schenken aan het landmeetkundig werk waarmee u dagelijks bezig bent. Daartoe is de redactie uitgebreid. Uw redacteur heeft een meetdag meegemaakt van de Rijksdriehoeksmeting van het Kadaster, waarvan u in dit nummer een verslag aan treft. Misschien komt hij de volgende keer eens bij u op kantoor...' Het begrip 'bedrijfsreportage' ontstond en Theo kwam liefst niet of niet alleen op kan toor. (In de jaarinhouden van NGT Geodesia werd 'Bedrijfsreportages' zelfs een apart kopje met één auteur.) Bij die bedrijfsreportages stelde hij zich onafhankelijk op en zelfs sugges ties van koppeling aan adverteren vond hij iets voor andere bladen. Een broertje dood had Theo aan PR-afde- lingen en hün (vaak langverwachte) suggesties. Werkgebied Zeeland was vaak een voor de hand liggende keuze vanuit zijn woonplaats Middelburg. (Met het tienjarige Delta-Phot werd al snel een foto van het eigen huis gemaakt.) Grenzen van al dan niet Wie nummer 1988-4 van NGT Geodesia openslaat, leest het voor het eerst of opnieuw: 'Door de steeds groeiende omvang van de redactionele werkzaamheden heeft het bestuur van de stichting NGL, ter versterking van de redactie, Theo Scheele bereid gevonden zich als redacteur bezig te houden met Landinrichting en activiteiten die verband houden met het verza melen van informatie om de nieuwswaarde van NGT Geodesia te verhogen'. Die laatste ruime omschrijving zou de lading gaan dekken. Theo Scheele verliet in 1988 het Kadaster met vervroegd pensioen. Hij schreef niet eerder maar startte wel subiet een tweede carrière als schrijvende redacteur in de vakpers. Het resultaat bestond in de periode 1988-2006 uit tweehon derd-en-één bijdragen in NGT Geodesia en negentien artike len in Geo-Info. Daarnaast was er 'bijwerk' als het leveren van interviews voor het NCG-boek 'De Aarde verbeeld en getekend'. De status van topscorer bij Geodesia is eind 2003 reeds gememoreerd in het laatste nummer van dat blad. Hij passeerde daarin precies de grens van tweehonderd bijdra gen. (Ruim 10% oftewel 21 van zijn Geodesia-artilcelen mochten zélfs het register Uit de tijdschriften halen van het KT en werden aangegeven op www.kartografie.nl.) Naast schrijven, woonde hij circa negentig redactievergaderingen bij, meestal buiten Zeeland, bij en keek hij tweehonderd drukproeven na. We hebben het al met al over mensjaren vrijwilligerswerk! Als vanzelfsprekend werden technische ontwikkelingen als mailen, scannen en digitaal fotografe ren opgepakt, werd geconcludeerd dat dit meer eigen werk opleverde en dat dit de omlooptijd sóms versnelde. Theo versleet daarbij in de NGT Geodesia-periode drie hoofdre dacteuren, om van het aantal overleefde redacteuren nog maar te zwijgen. Tekenend voor hem was dat hij bij de fusie tot GIN en de start van Geo-Info in de verbrede redactie de pijp nog niet aan Maarten gaf. Anno 2006 kiest hij ervoor rustiger aan te gaan doen maar treedt wel weer toe tot de redactie van De Hollandse Cirkel waar hij ook al regelmatig GEO-INFO 2006-11 Deelbi BLIOGRAFIE MET 2 2 O bijdragen Adri den Boer en Ad van der Meer, redacteuren De tweede carrière van Theo Scheele

Geo-Info | 2006 | | pagina 34