(links) Verrast met Veelbïbliografie Westmalle-producerende buurlanden werden echter ook overschreden. Theo genoot met volle teugen en trok M.J. (Theo) Scheele met de Geogroep zelfs het werk ach- 1988-2006' (2006). terna in Polen (1994) en met Fugro werd naar Aberdeen gevlogen (1995). Wentelwieken boven Brabant was nodig voor FLI-MAP en gevaren werd met de natte waterstaat. Theo zette zich onvermoeibaar in voor geodesie- promotie en zo was hij aanwezig bij een geodetische luchtdoop van zes scholieren. Samen de pen hanteren, gebeurde soms ook: met freelance redacteur Karien Ris schreef hij in 1999 de bijdrage met de fraaie titel 'René van der Schans in kaart gebracht'. (rechts) Stevige respons bij de ontvangen Atlas Maior (2006). Enkele Theo Scheele-citaten: Geodesia 1993-9, op bezoek bij FRANK, gevestigd in een kasteeltje te Vught: 'Het was gemakkelijk te vinden, alleen staan er meer kasteeltjes langs die weg. Maar de derde keer dat ik afsloeg, was raak. 'Landgoed Crayenstein' staat op het hek. Binnenkort wellicht om te dopen tot Frankenstein.' Geodesia 1994-7/8, op bezoek bij een bedrijf in Brussel: 'Mijn begeleider haast zich me terug te brengen naar het begin van de tocht, het centraal station van Brussel. Hij wilde het niet op zijn geweten hebben dat mijn madam, die op zijn advies naar het als landmeter verkle de manneke Pis was gaan kijken, kwaad zou zijn weggelopen, zodat ik dan misschien een andere madam zou moeten zoeken. Alhoewel dat in Brussel zeer wel mogelijk schijnt te zijn.' Geodesia 2003-9, op bezoek bij de Dienst Geografie Koninklijke Landmacht: 'Misschien kan in de toekomst de hele oorlog op het beeldscherm worden uitgevochten, want pas dan kun je over echte besparing spreken. Maar dat zullen u en ik niet meer meemaken, denk ik. Geo-Info 2004-9, bij Logica-CMG, kopje 'Belinda in Groningen': 'De titel klinkt veelbelovend en roept associaties op met een bekend sigaret tenmerk of een mooie blonde Groningse jongedame. Helaas, Belinda staat voor Beleids Informatie Database, en dat klinkt heel wat droger' Van sommige schrijfobjecten weerspiegelt de recente histo rie zich in titels van bijdragen van Theo: 'De onzekere toe komst van het Kadaster' (1991), 'Markering van een nieuw Kadaster' (1994) en 'Kadaster reorganiseert drastisch' (2005). Foto's maakt Theo graag en veel en het was soms een (ach terhoedegevecht met eind- en/of hoofdredacteuren om er zoveel mogelijk in het blad te krijgen. De bijdrage van num mer 2006-7/8 over een Zeeuws foto ritje met CycloMedia spant de functionele kroon! De score van 201+19 bijdragen, exclusief de 'Parels' en redactionele colums, is nog aan de lage kant. De bijdragen zijn herkenbaar door een kritisch-opbouwende stijl en een voor de meeste lezers aangename humor. In 1998 lukte het Theo zelfs om op een column een reactie van een Kadasterdirecteur uit te lokken. Zijn 'reactie op reactie' bleef niet uit. Ook nu Theo vertrokken is, kan de redactie van Geo-Info zich niet voorstellen dat hij toch niet alsnog in dit blad zal reageren als een 'geo-bobo' iets nieuws roept wat hij echter al eerder hoorde. De laatste redactionele column van Theo in nummer 2006-1 had als kop en dus als onderwerp: 'heil en zegen'. Dat wenste hij alle geo-mede- werkers bij grote en kleine bazen toe en dat wensen we hem nu terug. Bedankt en succes in de nieuwe carrière bij De Hollandse Cirkel! In 2006 ook werd een aantal artikelen van zijn hand opgenomen in collegedictaten van de TU Delft en dat is een mooi resultaat van een ambitie om zó leesbaar te schrijven dat ook niet-technische BVK-leden dit vakblad openen. Op 7 september 2006 nam de redactie in haar vergadering in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg afscheid van Theo als collega. In presentie van eega Jopie gaven de redacteu ren hem privé vast de Atlas Maior van Blaeu en een Deelbibliografie M.J. (Theo) Scheele 1988-2006 (de eerste was toch het dikst). Op het GIN-symposium van 15 november 2006 kreeg dit afscheid een vervolg, waarvoor naar het decem bernummer wordt verwezen. GEO-INFO 2006-11

Geo-Info | 2006 | | pagina 37