De opbouwperiode van GIN is nu voltooid en er is een stevige basis onder de vereniging gelegd. Geo- lnformatie Nederland gaat zich nu richten op een aantal nieuwe aan dachtspunten want de wereld van geo- informatie om ons heen verandert, en GIN ontwikkelt mee. De missie van GIN blijft gelijk: GIN is dé ontmoe tingsplaats en hét kennisnetwerk voor iedereen die zich professioneel bezig houdt met geo-informatie in Nederland. We richten ons daarbij vooral op de 'intensieve geo-gebrui- lcers'. In de nabije toekomst willen we ook hen bereiken die wel professio neel maar minder intensief en zelfs maar af en toe met geo-informatie te maken hebben. Een aantal onderwerpen spelen bij deze ontwikkeling een rol. In de vorige vergadering van het algemeen bestuur hebben we zo'n onderwerp op tafel gelegd: zijn we meer een groep lezers van Geo-Info dan een (h)echte vereni- ging/community? Meer vereniging? Momenteel heeft GIN een aantal ster ke activiteiten: het vakblad Geo-Info, een jaarlijks symposium of congres en themadagen in het voorjaar. Maar de vereniging kan meer voor de leden betekenen. Een blik over de grens geeft al een goede voorzet. Zo organiseren onze Duitse collega's een geo-netwerlc voor vrouwen (www.dvw.de/frauen), onze collega's uit de VS een website voor de arbeidsmarkt (www.giwis.org door www.gita.org), onze Engelse collega's zijn maatschappelijk actief door de ondersteuning van nood hulp bij rampen via MapAction (www.mapaction.org). Dichterbij huis geven de geografen van het KNAG boe ken uit en organiseren zij studierei zen (www.lcnag.nl). Praktische varianten voor Nederland zouden kunnen zijn: een reünie van de NVG, een regionale bijeenkomst zuidelijke provincies, een geologische stadswandeling, een excursie naar het Vermessungstechnisches Museum in Dortmund, een veel actievere promo tie van de GeoWeelc en ons werkveld. Maar hebben de leden van GIN wel behoefte aan deze activiteiten die niet een directe technische link hebben met de vereniging? Of zijn het juist de onderwerpen waar mogelijk nieuwe leden op zitten te wachten? De versnippering voorbij! Het is belangrijk om even stil te staan bij het feit dat Geo-lnformatie Nederland nu één vereniging is en dat we in Nederland al door een fusiepro ces heen zijn gegaan. Dat dit een luxe is, werd duidelijk tijdens de zogeheten 'Presidents council' van het recente internationale FIG-congres. De voorzit ters van meer dan 70 aangesloten ver enigingen spraken daar onder meer over de organisatie van ons werkveld. Met enige trots heeft GIN daar gemeld dat we in Nederland de versnippering voorbij zijn. Meteen wilden meerdere verenigingen uit andere landen (o.a. Zweden, Australië, Canada) weten hoe de fusie van GIN tot stand is gekomen. Noodzaak? Idealisme? Wij hebben ons daarom voorgenomen om dit verhaal eens te publiceren en zo nog meer ervaringen uit te wisselen. Geo-lnformatie Nederland Oolc de nadelen en twijfels mogen gerust aan de orde komen. Hebben we niet aan identiteit verloren voor bepaalde beroepsgroepen? Herkent de lcartograaf zich nog wel in de vereni ging? Zorgt een professionalisering niet juist voor meer afstand tussen bestuur en leden? Kunnen we leden niet meer 'op maat' bedienen? De principes van de vereniging blijven bij deze ontwikkelingen uiteraard ongewijzigd: brede aandacht voor geo- informatie, 'voor leden, door leden' en vooral onafhankelijk. Zonder een sub sidiekraan van de overheid maar met actieve ondersteuning van de partners van de vereniging. Deze partners maken door de directe ondersteuning van Geo-Info (middels advertenties) en het GIN Symposium/GIN Congres (door deelname aan de vakbeurs of de orga nisatie van een eigen bijeenkomst tij dens het congres) de continuïteit van een beroepsvereniging mogelijk. GIN Congres 2007: Samen geo bedrijven Als u deze Geo-Info ontvangt, is het vierde GIN Symposium al weer achter de rug. Tijdens het symposium hebben wij het thema van het GIN Congres 2007 bekend gemaakt: Samen geo bedrijven. De congrescommissie is al goed op stoom en aan een aantal onderwerpen is al veel invulling gege ven. Het onderwerp 'samenwerken' komt bij de organisatie en realisatie van het congres steeds aan de orde. Het GIN Congres 2007 is het enige con gres dat Geo-lnformatie Nederland in 2007 zal organiseren: het vijfde GIN Symposium (lustrum!) staat voor 2008 op de agenda. Naast 'vereniging of vakblad' zullen we in de komende maanden ook een aantal andere onderwerpen onder de loep nemen. Met de actieve leden van de vereniging, actief binnen de redac tie van Geo-Info, de website, de con gresorganisatie, sectie of bestuur gaan wij de discussie verder aan. Vanaf deze plaats houden wij u op de hoogte van de ontwikkelingen. Uiteraard zijn we ook benieuwd naar uw reactie. Heeft u zelf een voorstel voor zo'n discussie-onderwerp: uw reactie zie ik graag tegemoet! Wij kun nen deze nieuwe weg niet inslaan zon der betrokkenheid van de leden. Uiterlijk tijdens de ALV 2007 zullen wij de nieuwe aandachtspunten aan u voorleggen zodat wij een definitief beleidsplan kunnen opstellen. Jan Willem van Eek, voorzitter Geo-lnformatie Nederland Email: jw.vaneck@geo-info.nl GEO-INFO 2006-11 Geo-lnformatie Nederland: nieuw op weg

Geo-Info | 2006 | | pagina 41