p 15 november 2006 vond voor de vierde keer het GIN Symposium plaats. De dag stond in het teken van 'geo- innovatie' en werd mede georganiseerd door het RGI. De aangekondigde staking van het openbaar vervoer bleek niet echt een probleem; om 10.00 uur opende de dagvoor zitter Menno-Jan Kraak (ITC/GIN) voor circa driehonderd deelnemers het symposium met een vooruitblik op het pro gramma, gevolgd door de benoeming van scheidend Geo-In- fo redactie-lid Theo Scheele tot lid van verdienste, die daar bij uit handen van Wilbert Wouters een oude theodoliet, de Theo020, in ontvangst nam. Het plenaire ochtend programma startte met een wervelen- Theo Scheele ont- de lezing van prof.dr. S.B. Kroonenberg (TU Delft). De Prof. vangt de Theo020. Baarda-lezing 'De aanblik van de aarde over tienduizend jaar' brengt ons met behulp van 'retrospective remote sen sing' tienduizend jaar terug in de tijd en voorspelt met be hulp van deze historische kennis eenzelfde periode in de toekomst. Langs deze schaal wordt de huidige denkwijze over klimatologische ontwikkelingen gelegd, wat meerdere malen leidt tot lachsalvo's in de zaal. Want wie herinnert zich nog de aankondiging van een ijstijd zo'n dertig jaar ge leden? En waarom gaan de voorspellingen al sinds die van de club van Rome, inmiddels 35 jaar geleden, nog steeds tot het jaar 2100? Hoewel de temperatuur nu toeneemt, wordt de vraag wanneer deze weer naar beneden zal gaan (wat on herroepelijk het geval zal zijn) veel te weinig gesteld. Na deze lezing brengt drs. Marion Tusveld (Rijkswaterstaat AGI) - hoewel haar dit ook zelf even wat moeite kostte - ons naar de praktijk van alle dag. De huidige stand van zaken Geomarkt. Winifred Broeder. binnen Rijkswaterstaat wordt gescand op innovativiteit. Belangrijk in dit ver band zijn de projecten van de Geo-ICT prijsvraag, waarvoor de (Europese) aan besteding inmiddels heeft plaatsge vonden en aan zeven partijen innova tieve opdrachten zijn gegund. Al deze opdrachten worden voor 1 december van dit jaar afgerond waarna een eva luatie zal plaatsvinden. Het innovatie programma heeft een aantal belangrij ke onderdelen die kort worden toege licht, zoals bijvoorbeeld de ontsluiting van data via het web (Geo-services). Dat on line kaarten enorm nuttig kunnen zijn, demonstreert Marion Tusveld zeer beeldend met de on line kaart van de Maeslantlcering (Nieuwe Waterweg 4% 1 ii j wm GEO-INFO 2006-12 4 M I ft j GIN Symposium 2006 t 1 A

Geo-Info | 2006 | | pagina 12