nitONTC lAi Samenvatting MutMut - uitwisseling van mutatiesignalen De belangrijkste uitdaging voor het beheer van geodata is de bijhou ding ervan. Onder de participanten van Mutatis Mutandis blijkt dat dezelfde objecten veelal onafhankelijk van elkaar meerdere malen worden bekeken. Om mutaties te delen en te consulteren, is een webservice ontwikkeld en wordt een businessmodel opgezet. Ook de privacygevoeligheid van mutaties krijgt de aandacht. Mutatis Mutandis heeft een internationaal onderzoekskader opgestart naar mutatiesignalering met luchtfoto's en satellietopnamen. NEO ziet dat door toename van kwaliteitseisen en de komst van basisregistraties mutatiesignalering steeds vaker wordt uitbesteed. Gemeenten onder vinden dat mutatiesignalering de volledigheid en de actualiteit ten goede komt. Summary MutMut - exchange of change detection Currency of geo-information is the most important challenge in geo- information management. Among the participants of Mutatis Mu tandis, objects are revised many times and independently of each other. A web service has been developed to share and access these changes. The privacy issues regarding these changes are also addres sed. Mutatus Mutandis has started an international research effort for change detecction with aerial photos and satellite imagery. NEO envisions an increase of quality requirements and increase of out sourcing of change detection due to the installation of authentic re gisters. Municipalities experience that change detection contributes to the completeness and currency of geo-information. DABBELO BESTAAT NIET WEL Speculaties over het bestaan van de neder zetting Dabbelo zijn vermoedelijk gevoed door het slordige werk van een kaartente- kenaar. Gemeentearcheoloog Wispelwey en ecoloog Gert-jan Blankena zagen in de Grote Historische Atlas van Nederland aan vankelijk een kronkellijntje aan voor een spreng. Susanne Barbier van het Nationaal Archief ziet in het lijntje de uitgeschoten pen van een tekenaar van latere kaarten. Vrij naar De Stentor/Apeldoomsche Courant, 25 augustus 2006 Het bestaan van Dabbelo is bevestigd: het lag op de Braamberg. Dat daar bramen groeien, komt omdat er fosfaat in de grond zit en dat duidt op uitwerpselen van men sen en dieren. Waar bramen zijn, zijn dus mensen bezig geweest. Het onderzoeks team had eerder vergeefs op een andere plek gezocht vanwege een vermeende aan duiding op een historische kaart. Vrij naar De Stentor/Apeldoomsche Courant, 7 september 2006. STEDENBOUWKUNDIG TEKENAAR/ VASTGOEDMEDEWERKER WW pw Organisatie: De functie: Interesse? De afdeling Concerndiensten ontwikkelt concernbreed beleid, draagt zorg voor diverse administraties en de managementinformatie, verstrekt juridisch advies, zorgt voor bestuursondersteuning en is verantwoordelijk voor de vastgoed- en geo-informatie, Voor deze laatstgenoemde dienstverlening zoeken wij een: Het team vastgoedbeheer en geo-informatie binnen de afdeling Concerndiensten werkt aan het inwinnen, de registratie en gebruiksvriendelijke distributie van kwalitatief goede geo-informatie, waardoor voorzien wordt in de gewenste ruimtelijke informatiebehoefte. Diverse diensten en afdelingen in de gemeente hebben behoefte aan tekeningen. Je bentin staat om tekeningen te leveren op hetterrein van veiligheid, milieu, ruimte lijke ordening, bouwgrondexploitatie en inrichting Je houdt mutaties in de GBKN, aan- en verkoop van terreinen, etc. bij en je beheert de appl icaties IGOS en Nedview. We vragen van je dat je met enthousiasme jouw kennis van en ervaring met landmeet kunde kunt neerzetten in onze gemeente. Accuratesse, analytisch vermogen, methodisch werken en klantgerichtheid zijn daarbij voor ons belangrijke eigenschappen. MBO-werk- en denkniveau, schaal 7 (maximaal 2.538.-- bruto per maand bij 36 uur) Kijk voor een uitgebreide beschrijving van de vacature en verdere informatie over onze dynamische gemeente op onze website www.dronten.nl (bestuur organisatie/ organisatie/werken bij de gemeentel De soUicitatietermijn loopt tot 1 januari 2007. Acquisitie n.a.v. deze advertentie stellen wij niet op prijs. Je kent Dronten al een beetje! Onbekend maakt onbemind. Maar geldt dat ook voor Dronten? Wij denken dat je ons al lang kent van: de achtbanen in Walibi World het Veluwemeer en de andere rand meren de vele muziekpodia van "a camping!light to Lowlands paradise de vijf schitterende jachthavens de kilometerslange stranden en fantastische bossen de 16 bungalow parken en campings en de skihelling Snow Village het golfen, kleiduiven- schieten en boogschieten bij Dorhout Mees het cultureel centrum De Meerpaal de hoog gespecialiseerde Agri-business ...zou je ons niet beter willen kennen? CEO-INFO 2006-12

Geo-Info | 2006 | | pagina 18