In de proef is snel, met de beschik bare middelen bij de participanten, een uitwisseling opgezet. Voor groot schalig gebruik is die te kwetsbaar en is het nodig 0111 webservices en uit wisselingsprotocollen te gebruiken die aan (internationale) standaarden voldoen. Conclusie Beginnen met de bestaande praktijk is een gelukkige keuze gebleken. Het blijkt op tal van punten mogelijk 0111, als aanloop naar het definitieve stelsel, tussenstappen te zetten die voordelen opleveren. De al zo tot stand gekomen pilot dient als een praktische en haal bare tussenstap te worden beschouwd op de weg naar de invoering van het stelsel van basisregistraties. Alle deel nemers hadden de intentie 0111 samen te werken en maakten daarvoor de ei gen posities en belangen expliciet on dergeschikt. Resultaatgerichtheid 0111 een werkend stelsel te willen bouwen en gewoonweg te beginnen met wat er is, was het goede devies. Intentie en re sultaatgerichtheid waren hier de kriti sche succesfactoren. Samenwerking en resultaatgerichtheid bleken onlosma kelijk met elkaar verbonden. Samen werking ontstaat het gemakkelijkst door kort te praten en snel te gaan doen. Dit leidt op haar beurt weer tot resultaten in onder andere de vorm van samenwerking: contacten op de werkvloer en nieuwe samenwerking. Voorts blijkt het verstandig te zijn niet elke vraag afzonderlijk te beantwoor den, maar zorg te dragen voor moge lijkheden de vraag te vertalen naar een informatiebehoefte aan basisregistra tiegegevens. Ook is het goed, bij de vor ming van het stelsel, ruime aandacht te besteden aan bestandsvergelijking. Het verdient tevens de voorkeur de koppeling van de bestanden geome trisch te realiseren. Daarenboven is het van belang de technische specifica ties met de partners af te stemmen en te uniformeren. Het devies: 'Zoek je ke tenpartners op, begin bij wat je hebt en richt je op het zetten van de eerstvolgende stap', heeft gewerkt. Voor nadere informatie kunt u het Rapport Veluwe Initiatief, juni 2006 downloaden via de site www.stroomlijningbasisgegevens.nl, project Veluwe Initiatief. Op deze site vindt u ook meer informatie over de basisregistraties en het stelsel. Wegens een overvloed aan werkzaamheden zijn wij opzoek naar landmeters en assistenten. Wat kunnen wij bieden: Een dynamische baan. Prima salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden. Mogelijkheid om zich te ontplooien. Minimaal een jaarcontract. Functie: Je verzorgt zelfstandig alle landmeetkundige metingen. Verder behoort het verwerken van deze gegeven eventueel tot de taken. Profiel: MBO opleiding Geodesie of gelijkwaardig. Enige ervaring op het gebied van GBKN. Ervaring met AutoCad, GisKit en move 3 Goede communicatieve vaardigheden. Flexibel. Zelfstandig. Een pre is woonachtig in het midden van het land. In het bezit van B-rijbewijs. Landmeetkundig assistent Landmeter Functie: Het assisteren van de landmeter met zijn werkzaamheden. Profiel: Enige ervaring met Leica-apparatuur. Goede communicatieve vaardigheden. Flexibel. Een pre is woonachtig in het midden van het land. In het bezit van B-rijbewijs. Is het bovenstaande iets voor jou? Stuur dan een brief of e-mail met je motivatie en cv naar: Metrio t.a.v. E.P. Frederiks Landjuweel 11 3905 PE Veenendaal ofemiel@metrio.nl ms e1 t[ r' is o1 Voor meer Informatie over ons bedrijf zie www.metrio.nl GEO-INFO 2007

Geo-Info | 2007 | | pagina 31