Waarborgen Met het IMGeo worden de kwaliteit en standaardisatie gewaarborgd doordat het IMGeo voor alle opgenomen objec ten attributen als niveau, nauwkeurig heid, type en status van de geometrie definieert en verplicht stelt. Hierop voortbordurend, ambieert de werk groep dat objecten een bepaald kwali teitsniveau hebben. Dit wordt vooral 'getriggerd' door de ambitie vanuit het stelsel van basisregistraties dat op ter mijn de verticale relatie tussen ruimte lijke objecten vooral geometrisch wordt bepaald. Dit stelt een hoge eis aan de nauwkeurigheid van ligging van de objecten. Deze kwaliteitseis ver taalt zich door naar de kwaliteitseisen van de onderliggende meting(-en), waar het kwaliteitsniveau van een ob ject uit is geabstraheerd. De metingen zelf worden niet via het IMGeo uitge wisseld. Het IMGeo is primair een ob jectmodel. Daarnaast zal via een karto- grafisch model een uniforme visualisa tie mogelijk worden gemaakt. Hierin worden afspraken opgenomen over bij voorbeeld de afbeelding en positione ring van nummeraanduidingen, de af beelding van namen van openbare ruimten en de afbeelding van gebou wen. Het doel is te komen tot een compleet afgebeelde grootschalige en kleinschalige basiskaart topografie. Vervolgtraject Om de bruikbaarheid van het IMGeo te toetsen, worden er met de betrokken Fig. 5. Voorbeeld van een klassenindeling van IMGeo. bronhouders pilots uitgevoerd op het grondgebied van een aantal gemeenten. Het IMGeo wordt in het eerste kwartaal van 2007 als definitief concept opgeleverd waarin de me ningen van verschillende bronhouders en belanghebben den zo goed mogelijk zijn meegenomen. Het doel is om het vervolgens door het GI-beraad te laten vaststellen. Samenvatting Informatiemodel geo-informatie liet IMGeo is hét platform onder de vlag van het Basismodel Geo-In- formatie voor objectgerichte uitwisseling van grootschalige geogra fie en is de eerste stap op weg naar een schaalloos objectenmodel Het IMGeo is uitgelijnd met het stelsel van Basisregistraties en in het bij zonder de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) en vormt de kern voor de objectgerichte Basisregistratie Grootschalige Topogra fie. In dit artikel worden de beweegreden, doel, afbakening en keu zes ten aanzien van de inhoud van het model toegelicht. Summary Information model geo-information Under the flag of the Base Model Geo-information, the Information Model Geo-information (IMGeo) is the platform for object-oriented exchange of large scale geography and is the first step towards a scale-independent object model. The IMGeo is aligned with the system of authentic registrations and in particular the Authentic Registra tion Addresses and Buildings and is the core of the object-oriented Authentic Registration Large-scale Topography. 'This article descri bes the reasons, objectives, limitations and choices regarding the con tents of the model. LANDMETEN OP SCHOOLGIDS Het Sint-Oelbertgymnasium te Oosterhout koos voor de omslag van haar schoolgids 2006/2007 voor een fraaie fo to en een technisch imago. Deze opname en wat foto's binnenin zijn van een landmeetkundige veldwerkweek in het Geuldal. Docent Hans van Drunen publiceerde over die week reeds eerder met foto's in Geo-info 2006-1 onder de kop 'Geodesie op St. Oelbertgymnasium'. Hen<om8t definitie inwinningsregels Generalisatie special! sale GptiOHiaiitelt Geometrische nauwKeurtgtieig Geometrietype Attribuutnaam Gebruik/Voorbeelden Een pand is ae kleinste, DIJ ae totstandkoming functioneel en bouwkundig constructief zelfstandige eenneid. die direct en duurzaam met oe aaroe is verbonden Catalogus Basis Gebouwen Registratie Registreren van net vlak vanuit een bovenaanzicht. (Over dëze regel Beslaat nog Discussie!) s OOjecienhanOOoek 2006, VROM van Gebouw Toellchtirg OpHonameic Rijtjeshuis Galerijflat Zie Oaiecienhanaooek 2000, VROM Het informatiemodel is te vinden op www.geonovum.nl. Indien u nog op dit document wil reageren dan is het, voor de voortgang van het. proces, gewenst dat u reacties vóór 1 maart 2007 geeft aan ir. Rinslce van Gosliga via e-mail: r.vangosliga@gw.rot terdam.nl -':'V GEO-INFO 2007-1

Geo-Info | 2007 | | pagina 9