Linders I I Meten Peilen 7 f Olivera, F„ J. Furnans, D. Maidment, D. Djokic, Z. Ye, Drainage Systems. In: Maidment, D„ (Ed.). Arc Hydro: GIS for Water Resources. ESRI, USA 2002, pp. 55-86 Roovers, S., J. Beyen, Putting The Pieces Together: Composing a Nationwide DEM-cover of Belgium. In: International Archives of Photogrammetry and Remote Sensing, vol. XXXV, deel B4, Istanbul 2004, pp. 532-537 Shamsi, U.M., GIS Applications for Water, Waste-water and Stormwater Systems. Taylor Francis, London 2005, 413 p. Samenvatting Hydrografische bewerkingen met digitale hoogtemodellen Een digitaal hoogtemodel geeft een representatie van het topografisch oppervlak en kan als dusdanig aangewend worden om stroommodellen op automatische wijze, met behulp van geografi sche informatiesystemen, af te leiden. In het onderzoek werden twee hoogwaardige hoogtemodellen gebruikt: het Digitaal Hoogtemodel Vlaanderen en het hoogtemodel van het Nationaal Geografisch Instituut (DTM10.000). Met behulp van GIS werden meerdere stroom modellen berekend voor een studiegebied in de provincie West-Vlaan- deren. Er werd aangetoond dat kwaliteit van de modellen sterk bepaald wordt door de morfologie van het terrein, en dat de tussen komst van een gebruiker derhalve steeds gewenst is. Summary Hydrographic applications of digital terrain models. A digital terrain model is a representation of the topographic surface. One of its applications is the automatic generation of flow models using geographic information systems (GIS). In this research, two high-quality terrain models were used: the Flanders Digital Terrain Model and the DTM of the National Geographic Institute (DTM 10.000). Using GIS, various flow models were generated for the study area in the province of West-Flanders. It was proven, that the quality of the models is strongly determined by terrain morphology, thus requiring user intervention. Gezocht Uitzetter/ landmeetkundige CAD Tekenaar kijk op wvwv.lindersmetenenpeilen.nl Adviesbureau (Aankomend) Projectleider m/v HB Adviesbureau bv te Alkmaar is een jong en dynamisch advies- en ingenieursbureau werkzaam in de randstand en de noordelijke provincies. Haar activiteiten laten zich samenvatten in drie onderdelenmilieukundig advies, civieltechnisch advies en landmeetkunde. Onze opdrachtgevers zijn de overheden, waterschappen, rijkswaterstaat, woningbouwverenigingen, architectenbureaus, bouw- en aannemingsbedrijven, projectontwikkelaars, de industrie en particulieren. info@ hbadvies. nl http://www. hbadvies. nl Ten gevolge van de uitbreiding en verbreding van onze werkzaamheden en werkgebied zijn wij op zoek naar De functie Als (aankomend) projectleider verzorg je de dagelijkse planning van de werken en de inzet van de meetploegen. Je stuurt de meetploegen en de werkvoorbereiding aan. Je onderhoudt nauwe contacten met de opdrachtgevers over de voortgang van de werkzaamheden en verzorgt de administratieve afhandeling van de projecten. Daarnaast verzorg je een deel van de werkvoorbereiding en verwerking van uitgevoerde metingen. Jouw profiel Je hebt een relevante mbo/hbo opleiding met ruime kennis en ervaring op het gebied van bouw- en landmeten. Je hebt kennis en ervaring met AutoCad. Je beschikt over goede communicatieve en sociale vaardigheden. Je bent zelfstandig, stressbestendig en je denkt in oplossingen. Een klantgerichte opstelling en een flexibele instelling complementeren jouw profiel. Inlichtingen Voor inlichtingen over deze functie kun je contact opnemen met de heer Sander Terwee (hoofd afdeling Landmeten) bereikbaar tijdens kantooruren onder telefoonnummer 072 507 49 50 of 06 53 970 511 Ons hagelnieuw kantoor te Alkmaar zorgt, samen met de informele en collegiale werksfeer, voor een prettige werkomgeving. In ons bedrijf bepaal jij je eigen weg. Wij bieden je de ruimte, jij toont de initiatieven. Uiteraard hoort hier een passende salariëring en goed secundair arbeidsvoorwaardenpakket bij. Als je je in het profiel herkent en de functie voor jou een nieuwe uitdaging betekent dan kun je jouw sollicitatie met curriculum vitae sturen naar: HB Adviesbureau bv Postbus 9230 1800 GE ALKMAAR GEO-INFO 2007-2

Geo-Info | 2007 | | pagina 12