GIN-site beter dan Google Earth Marine Etablissement Amsterdam dend op dat zelfs de verschillende Ne derlandse spellingen kartografie en cartografie zijn gehandhaafd! De over handiging was een verrassend mo ment. Aanwezigen konden het in de pauzes aanschaffen bij een stand van uitgever Hes en De Graaf tegen 100 contant of nadien voor 150 exclusief BTW, zie www.hesdegraaf.com. (Uiter aard is het prachtboek met bijlagen in een cassette een separate bespreking in dit blad waard.) Speeches volgden van Tony Campbell (Imago Mundi Ltd) tot Ferjan Orme- ling van 'onze gang' in het Van Un- nikgebouw van de UU. De laatste me moreerde de Weense doctoraalscrip tie en promotie (1970) van Schilder over het aandeel van de Nederlanders bij de ontdekking van Australië (Hol- landia Nova). Ormeling trachtte Schil der te typeren met 'als hij bij u thuis zou komen, zou hij bij u in de keu kenla nog een oude kaart vinden', maar dat zou Schilder aan het eind van de dag weerleggen: verrassingen zijn meestal moeilijker te vinden... Ormeling wenste hem als 'blijvend ambassadeur van de geschiedenis van de kartografie het allerbeste toe'. KNAG-voorzitter dr. Marijke van Schendelen zei zelf al kaartengek te zijn maar had toch als nieuw woord 'kaartvrienden' gehoord. Namens de KNAG ondersteunde ze het pleidooi voor het behoud van de leerstoel. Aan Schilder bood ze de prestigieuze Plan- ciusmedaille aan. Prof.dr. Bert van der Zwaan, decaan van de Utrechtse Faculteit Geowetenschappen, vond al les uniek: de man, de leerstoel en al les er omheen. Hij noemde de histori sche kartografie 'een vakgebied met een geweldig sex-ap peal', maar dat was niet de enige reden van succes binnen zijn 'zonder twijfel beste faculteit van Nederland'. Hij me moreerde ambtshalve 15.000 te hebben bijgedragen aan het Vriendenboek maar kon verder niet meer beloven dan 'zijn best te blijven doen om trots om te zetten in daden'. Professor Pieter Hooijmeijer leerde Schilder al lang gele den kennen omdat 'geografen die lager in de pikorde stonden werden veroordeeld om bij de kartografen op de gang te zitten'. Zijn geschenk was een heuse verblijfsver gunning voor het Van Unnikgebouw voor de komende vijf jaar. Mevrouw Yvonne van Rooy, voorzitter van het Colle ge van Bestuur van de Universiteit Utrecht en naar eigen zeggen 'amateur-liefhebber van kaarten', wist dat Schil- Yvonne van Rooy van UU mocht een koninklijke onderscheiding opspelden. Günther Schilder en Mare Hameleers bij het cadeau vanuit de GJN-werkgroep, en Paula van Gestel als 'regélnicht'. 1 Ingang vergaderlocatie N I (Conferentiezaal boven) Voorwerf Zoals reeds vermeld in Geo-info 2006-11 zijn onder Google Earth beelden van het marinecomplex Kattenburg 'wegge- bloKt' als gevolg van een KB uit 1959. Wie echter op de agenda van geo-info.nl onder 'Studiedag Günther Schilder' de tekst 'Marine Kazerne' aantipte, werd be diend met een kleu rig PDF-kaartje valt het Marine etablisse ment inclusief ge bouwenclassificatie van de CMMAD-orga- nisatie en bezine- pomppuntsymboleu. Het randschrift Was dan ook: Bedrijfs noodplan CMMAD. Het was een keurig stukje doelgerichte moderne kartografie! wr.ïrcKai' CHWD Bedrijfsrestaurant; "Evenementencentrum" GEO-INFO 2007-3

Geo-Info | 2007 | | pagina 43