Koninklijke onderscheiding voor Ronald Verdoorn strumentarium, niet transparant in zowel Nederland als Europa, kon volgens hem beter. 'Gebruik en verstrekken van geobestanden is een doorn in ieders oog', zo wist hij ook. De realisatie van de NGII wil hij versnellen. 'Kans voor een GI-beraad? Ze moeten zich geen beraad noemen, maar een stuurgroep die opdrachten geeft uit voor infrastruc tuur bestemde gelden uit de FES-pot. Ik kan mij niet voor stellen dat dat niet kan!' Hierna werd de zaal toegesproken door dr. Suzanne Piët, psychologe en schrijfster. Zij zag zich eerder lid van een Jacqueline Meerkerk reikt de Geo Innova tie Award 2007 voor de Wetenschap uit aan Sander Oude Elbrink en Friso Penninga van project RGI-On van de TUDelft. 'Commissie van Naïeven' en hoorde in het verhaal van Kroese alleen van licht puntjes bij de gebruikers. Ze zou spre ken over 'De wonderen van de weder zijdse wereld', maar veranderde dat in 'De Geo-belevingsformule'. Van de emotiemarkt gaf ook zij de geo-wereld de nodige omslag van expert naar ver leider mee. In Innovatiekamers volgde onder de noemer 'Het Geo-landschap uitge diept' een reeks aan parallelle presen taties, die uiteraard plenair werden te ruggekoppeld. Het was de kern van de dag. In de categorieën Wetenschap, Econo mie en Maatschappij verkoos het pu bliek de projecten '3D-topografie' (RGI011), 'GeoBoer' (RGI004) en 'Brand weer 100% mobiel' (RGI123) tot win naar. Aan het eind van de dag reikte di recteur Jacqueline Meerkerk hen de Geo Innovatie Awards 2007 uit. Die date rende naam suggereert dat er meer volgen... Zie ook www.rgi.nl. Op 5 februari 2007 verzamelde zich een groot aantal vakgenoten en an dere relaties in een ontvangstruimte van het kantoor van LNR Globalcom te Rijswijk. De meesten wisten eigenlijk niet echt wat er te gebeuren stond: de (mondelinge) uitnodiging was in min of meer vage termen gesteld, was verge zeld gegaan van de uitdrukkelijke ver zoeken om hierover vooraf geen woord los te laten tegen Globalcom-directeur Ronald Verdoorn, en beslist niet later dan half vier aanwezig te zijn. Toch wat vreemd! Zou hij zestig worden? Geen gebruikelijke reden om zo veel werkre laties bij elkaar te roepen... Bij de ontvangst vertelden de 'Global- commers' dat de surprise van deze party er uit zou bestaan dat aan Ver doorn een koninklijke onderschei ding zou worden uitgereikt, en dat het inderdaad was gelukt om dit voor hem verborgen te houden. Ook op de ze dag zelf, door hem de hele dag weg te werken met als smoes een dagje golfen met zijn Amerikaanse zwager en met oud-werkrelatie Hoogendorp. Bij binnenkomst van dit trio werd Ronald Verdoorn met echtgenote Debbie (rechts) en burgemeester Van der Wel. door Ronald's houding wel duidelijk dat de geheimhouding geheel was ge slaagd! De burgemeester van Rijswijk, mevr. G.W.van der Wei-Markerink, begon haar speech met verontschuldigingen vooraf voor eventuele fouten in haar uitspraak van 'talloze voor mij geheel nieuwe vaktermen', maar zij bracht het er keurig af en speldde de onderschei ding (ridder in de Orde van Oranje Nas sau) op. Ronald's Amerikaanse echtge note Debbie vertelde in haar felicitatie toespraak een anekdote uit de tijd dat Ronald met het idee liep om Globalcom op te richten, en tijdens een vakantie in Amerika zijn zwager tot de uitroep had gebracht: 'Ronald, either stop talking about it, or do itl' Hoe sterk de invloed van die kreet ook was, Ronald deed het. In 1994 richtte hij het bedrijf op dat in middels zo'n grote bekendheid heeft gekregen, als eerste werd gecertificeerd voor RTK-stations in ETRS door de NAP- RD-samenwerking (Geodesia-congres 2001), en in 2005 een landelijk dekkend netwerk heeft gelanceerd op basis van een originele methodiek. Een origineel idee van zijn 'club' om voor zo'n per soonlijke prestatie een koninklijke on derscheiding aan te vragen, en in ons vakgebied niet eerder vertoond. Een voorrecht was ook dat de uitreiking kon plaatsvinden buiten de gebruikelij ke laatste aprilweelc, en dat was in ieder geval te danken aan de vakantieweek in Nederland van die zwager! Herman Quee GEO-INFO 2007-4

Geo-Info | 2007 | | pagina 39