nummer 4 20074e jaargang ISSN 1572-5464 Onderweg van Kadastrale Registratie en Kaart naar Basisregistratie Kadaster Thematische verschijnselen in de Nederlandse schoolwand- kaarten Informatiemodel voor Kabels en Leidingen ter voorkoming van graafschade 10^ Het InformatieModel Kabels en leidingen (IMKL) is door NEN en Geonovum ont wikkeld ter voorkoming van graafschade. Met dit model is het mogelijk de informatie van de leidingbeheerders in een bruikbare vorm te leveren aan de grondroer- ders. -|-72 De meeste in Nederland uitgegeven schoolwandkaarten zijn ovemchts- kaarten. Op dergelijke kaarten wordt de topografie van een gioot gebied (sterk) ver eenvoudigd weggegeven. Als echter in een schoolwandkaart niet de topografie centraal staat maar de geografische verspreiding van één of meerdere verschijnselen, dan is er sprake van een thematische schoolwand kaart. In dit artikel wordt een historisch overzicht van deze kaarten gegeven. Onderweg van Kadastrale Registratie en Kaart naar Basisregistratie Kadaster "159 Freek Boersma Van onbekend naar onmisbaar column 160 Adri den Boer Nieuwe opleiding Middenkaderfunctionaris Landmeetkunde 162 Paul Janssen en Ruud Wieleman Informatiemodel voor Kabels en Leidingen ter voorkoming van graafschade 167 Marjan Bevelander Op naar de Andere Provincie: een week vol vragen 168 Patrick van Laake INSPIRE komt eraan! Thematische verschijnselen in de Nederlandse schoolwandkaarten 182 Adri den Boer Alles draait om geo (en geld) Koninklijke onderscheiding voor Ronald Verdoorn 185 Peter van der Waerden TransCAD Column 186 Katinka Roebert Op bezoek in Heteren 188 Herman Janssen en Martijn Mussche Beyond Google Earth een betoog en een oproep tot actie 190 Uitnodiging ALV Digitale waardenkaart cultureel erfgoed ZH geactualiseerd 'Het dilemma van de 51e breedtegraad'van Harry AlerS (Geo-lrtfo 2007/2) Reactie 192 Rob Felix Grordwatermeter (2) React.,? 193 Themamiddag mutatiesignalen 194 Geo-informatief NFO Wimjrecl Broeder Snufjes Redactioneel 152 RudhyJans en Berry van Osch Column 172 Lowie Brink 184 Herman Ouee igi Adri den Boer 192 Herman Ouee GIN Informatie - Bedrijven en diensten - Personalia - Colofon CEO-INFO 2007-4

Geo-Info | 2007 | | pagina 3