Momenteel is de congrescommissie zeer actief om het tweede GIN-congres tot een succes te maken. De eerste afspraken met de RAI hebben weer plaatsgevonden, er wordt hard gewerkt om het lezingenprogramma een goede invulling te geven en de locatie van de feestavond ligt al vast. In Nederland is veel kennis maar relatief weinig innovatie. Doordat veel partijen langs elkaar werken, dingen dubbel doen en weinig toegang hebben tot eikaars kennis en gegevens, loopt Nederland niet voorop als het gaat om geo-innovatie. Deze situatie is voor Geo-Informatie Nederland aanleiding om haar tweejaarlijks congres het thema 'Samen geo bedrijven' mee te geven. Daarbij gaat het om samenwerken op diverse manieren: tussen geo-specialisten onderling, zowel nationaal als internationaal, en tussen leveranciers van geo-informatie en gebruikers ervan. Het congresthema sluit aan op het kabinetsbeleid van de afgelopen jaren. Dat was erop gericht om innovatie in Nederland te bevorderen, ook op het gebied van geo-informatie. Met de volgende aansprekende sprekers levert het GIN-congres direct een bijdrage aan de samenwerking en innovatie in de geo-wereld. Vanessa Lawrence, hoofd van de Britse topografische dienst, houdt op de eerste dag een verhaal over geo-samenwerking in het Verenigd Koninkrijk. De Ordnance Survey, het instituut van Lawrence, bundelt kennis en stuurt onderzoek en innovatie aan. Dat leidt tot vernieuwende geo-producten, zoals een driedimensionale digitale toeristenlcaart van Engeland. Alein de Taeye gaat, ook op de eerste dag, in op publiektoepassingen van geo-informatie. Hij werkt voor het Belgische bedrijf Teleatlas, dat de digitale kaarten maakt voor het navigatiesysteem TomTom. Op dag twee houdt Elco Brinkman, voorzitter van Bouwend Nederland, een inleiding. Deze dag staat in het teken van de combinatie tussen geo-informatie en bouwen. De bouwwereld is enerzijds groot gebruiker van geo-informatie en anderzijds is de bouwwereld oolc producent van geo-informatie. Brinkman gaat in zijn lezing in op de samenwerking tussen geo-informatie en bouwen. Call for papers Ook u kunt een bijdrage leveren aan het GIN-congres door zelf een lezing te houden. De congrescommissie nodigt u uit om met voorstellen te komen voor het geven van een presentatie. Uiteraard dient uw onderwerp aan te sluiten bij het congresthema. Uw voorstel, met titel, samenvatting en persoonsgegevens, is welkom voor 1 mei 2007. U kunt dit sturen aan: mark.bruinsma@rws.nl Call for posters In de RAI wordt een wand gereserveerd voor posterpresentaties. Iedereen kan hieraan deelnemen. We zijn vooral geïnteresseerd in (gemeenschappelijke) projectresultaten. We roepen met name studenten op om mee te doen en uitkomsten van bijvoorbeeld een stage of afstudeeronderwerp te presenteren. Tijdens het congres zullen we u ook vragen om bij de poster te staan voor het beantwoorden van vragen. Dag en tijdstip zullen we nog nader bepalen. Voor de mooiste poster looft de beoordelings commissie een prijs uit. Uw inzending dient voorzien te zijn van naam, titel(s) en functie, titel van de poster en een samenvatting van het postermateriaal op maximaal 1 A4. Uw voorstel voor een poster kunt u voor 1 juni 2007 toesturen naar: mark.bruinsma@rws.nl. Naast het lezingenprogramma zijn er ook veel side-events. Bedrijven en/of verenigingen organiseren een bijeenkomst of een studiedag, gecombineerd met een bezoek aan het GIN-congres. De volgende bedrijven/verenigingen hebben zich al aangemeld: RGI, VIAG, Rijkswaterstaat, IdsW en BGI/VNBG. Het tweede GIN-congres belooft een gevarieerd congres te worden, waarbij samenwerken centraal staat! Voor meer informatie: www.gincongres.nl i mxm GeoCdalBfe Informatie de ruimte

Geo-Info | 2007 | | pagina 45