2. Kunt u aangeven waarom u een NWB heeft aangelegd? Hoeveel bedroegen de kosten hiervan? Acht u dit verant woord aangezien bij marktpartijen deze informatie ook te verkrijgen is? 3. Kunt u aangeven hoeveel kosten er jaarlijks gemaakt worden om het NWB up to date te houden? Hoe ver houden deze kosten zich tot kosten die er zouden zijn als deze data inge kocht zouden worden? 4. Bent u ervan op de hoogte dat sinds het vrijgeven van het wegenbestand in de Verenigde Staten de kwaliteit hiervan achteruit is gegaan? Wat is uw mening hierover? 5. Wat zullen de gevolgen zijn van het vrijgeven van het NWB op de kwaliteit van de data, de innovaties en de prij zen van het gebruik van een navigatie systeem? Wat is uw mening hierover? 6. Hoe verhouden zich het NWB, de da tabase met uitgebreide informatie over vormgeving en het gebruik van wegen én het proces Nationaal Data Warehouse tot elkaar? 7. Welke rol moet Rijkswaterstaat spe len ten aanzien van coördinatie, be heer en opdrachtverlening? Welke rol is hierbij weggelegd voor de markt partijen? Bron: Tweede Kamer, vergaderjaar 2006-2007, stuk 2060707530. Bij het ter perse gaan van dit blad waren de antwoorden nog niet bekend. Kadastrale atlas Amersfoort on line Op vrijdag 23 maart 2007 is op de website van Archief Eemland (www.archiefeemland.nl) de digitale ka dastrale atlas Amersfoort 1832 in ge bruik gesteld. Hierop zijn alle percelen met het grondgebruik (weiland, bouw land, heide, enz.) en de bijbehorende klassering, huizen en andere gebouwen (bedrijven, kerken, bergplaatsen, enz.), wegen en wateren aangegeven. Na het aanklikken van een perceel verschijnen de perceelsgegevens (naam eigenaar, oppervlakte, belastbare som, enz.). De kaarten en de OAT's worden per ge meente uitgegeven in de reeks Kada strale atlas provincie Utrecht. De atlas Amersfoort verschijnt daarin als deel 13. Vanaf deel 19 zullen in eerste instan tie alleen nog digitale atlassen worden uitgegeven. Informatie: Stichting kadastrale atlas provincie Utrecht, a.pietersma@het- utrechtsarchief.nl of tel. (030) 286 66 11. De Hollandse Cirkel 2007-1 Uitgave 2007-1 van het tijdschrift De Hollandse Cirkel bevat onder an dere de volgende artikelen: Drie geodetische musea in één stad door dr.ir. Herman Quee Basismetingen in de 20e eeuw in Neder land door Frans Jansen Landmeten=rekenen (3). Rekentafels, op pervlakteberekeningen en de Brunsviga door Henk Holsbrink De 'Instructie voor den Fabrijk en Land meter van Schieland' van 1817 door Adri den Boer Varia: kinderprent van landmeter door Adri den Boer (van Alexander Cra- nendoncq [1799-1869] en uitgegeven door J. de Lange te Deventer) Informatie: www.hollandsecirkel.nl. Bedrijven en diensten Topcon programma voor landmeet kundig onderwijs Topcon zet zich niet alleen in voor de landmeters van vandaag maar ook voor de toekomstige landmeter. Daarom is Topcon Europe Positioning bv een pro gramma gestart dat is gericht op het landmeetkundige onderwijs. Het Educa tional Partnership Program biedt tegen een gunstige prijs Topconproducten aan universiteiten, scholen en professionele opleidingscentra waar landmeetkunde een belangrijk onderdeel van het lespro gramma is. Het bestaat uit een HiPer Pro basis en Rover set en alle software en ac cessoires die nodig zijn voor landmeet kundige opdrachten. Informatie: Topcon Europe Positio ning. Tel. (010) 458 50 77 of e-mail: Dimitri.Lambermont@topcon.eu. Geonovum opgericht Om de ontsluiting en standaardi satie van geo-informatie de ko mende jaren te coördineren, heeft het ministerie van VR.OM besloten tot de oprichting van een nieuwe stich ting, Geonovum. Dit is een fusie van twee bestaande stichtingen op het ge bied van geografische gegevens: Ravi en NCGI. De oprichting vond plaats op 20 maart 2007, aldus een melding van de minister van VROM aan de beide Kamers. De stichting Geono vum stelt zich in de statuten ten doel: de ontwikkeling, standaardisering en innovatie van de geo-informa tie infrastructuur: de uitbouw en verspreiding van kennis op het gebied van geo-in- formatie infrastructuur: de bevordering van de toeganke lijkheid van de geo-informatie in frastructuur voor bestuursorga nen, instellingen en diensten bin nen Nederland en de Europese Unie en op basis van wederkerig heid voor instellingen en organisa ties van lidstaten, die nationaal of regionaal de geo-informatie infra structuur van de betreffende lid staat mede bepalen. GEONOVUM Bron: www.geonovum.nl/Kamerstuk 30910 Men kan de Landmeetkunst niet misfem Door haar kan elke Maatfcbappij Reeds menig twistgeding beflisfen En billijkheid wint veel daar bij. GEO-INFO 2007-4

Geo-Info | 2007 | | pagina 50