Verjaardagsfeest van 175 jaar Kadaster 'Kadaster. Feitelijk verrassend' grote zaal. Zij verwees naar de rijke historie van de dienst én het geavan ceerde IT-bedrijf dat het Kadaster nu is. De nieuwe Minister van VROM, Jacque line Cramer, kon niet aanwezig zijn en sprak in een videoboodschap haar vertrouwen in een toekomstgericht Ka daster uit. Dat was zo te zien niet haar ding; ze kwam wat ongemakkelijk over en de close-up projectie van 's minis ters hoofd op het videoscherm van 4x6 meter was daardoor niet al te flatteus. Prachtig weer en een fraaie locatie - ideale omstandig heden voor het verjaardagsfeest van het 175 jaar oude Kadaster. Zo'n vierhonderd aanwezigen, uit alle geledingen van de relaties van het Kadaster, waren op 16 april 2007 naar het Muziekgebouw aan Het IJ in Amsterdam gekomen om de verjaardag te vieren. Het viel me overigens op dat het geo-gehalte van de gasten niet overweldigend was - liet onze beroepsgroep deels verstek gaan, of zou de geo-wereld toch maar een relatief klein deel uitmaken van het kadas trale relatiebestand? Het programma bestond vooral uit sprekers maar het was gevarieerd opgezet. Voorzitter van de Raad van Bestuur, mevrouw Dorine Burmanje, opende het programma in de De afwezigheid van Minister Cramer werd gecompenseerd door de aanwe zigheid van drie oud-bewindslieden van VROM: Dick Tommei (staatssecre taris 1994-1998), Ed Nijpels (minister 1986-1989) en Sybilla Dekker (minister 2003-2007). Elk van deze drie kreeg een snel gesneden introductievideo, sprak daarna vijf minuten over zijn of haar ervaringen met het Kadaster en werd vervolgens in combinatie met één van de leden van de Raad van Bestuur van het Kadaster bevraagd door journalist Yoeri Albrecht. De bewindspersonen waren alle zeer te spreken over 'hun' dienst. Zo zei Tommei: 'sinds de eerste dag dat ik ze ontmoette, hou ik van het Kadaster', Nijpels 'beschouwde het altijd als een van de mooiste diensten' en Dekker benadrukte 'dat het Kadas ter hét voorbeeld was van hoe je een dienst goed en transparant kunt opzet ten'. Het was duidelijk dat, zelfs gecor rigeerd voor mooie woorden die nu eenmaal op een verjaardag thuishoren, de bewindspersonen het Kadaster heb ben beschouwd als een betrouwbare, kwalitatief goede dienst die geen on nodige (politieke) zorgen veroorzaakte. (Al meldde Nijpels dat hij bij zijn eer ste werkbezoek aan het Kadaster werd bekogeld met sneeuwballen, maar dat was een protest tegen een algemene bezuinigingsoperatie waar ook de Ka dastermedewerkers mee te maken kre gen.) De bewindspersonen zagen voor de toekomst een versterkte rol voor het Kadaster als registratiedienst; naast de al lopende ontwikkelingen rond de ba sisregistraties bijvoorbeeld ook voor de huurwaardeindex en het woning-ener giecertificaat. Overigens kan het Ka daster dat niet geheel op eigen initia- jaar Aadaster GEO-INFO 2007-5

Geo-Info | 2007 | | pagina 43