tief aanpakken: er moet wel stimulans zijn vanuit het 'moederdepartement', VROM dus. Om dat allemaal te kunnen realiseren, is de lopende reorganisa tie onvermijdelijk; maar de manier waarop in het verleden reorganisaties zijn uitgevoerd (Nijpels: 'zonder wan klank'), gaf alle vertrouwen dat dat ook nu weer het geval zou zijn. In een forumdiscussie (beter: een zit bankendiscussie) kwam ondermeer aan de orde of er, gezien de interna tionale aspiraties van het Kadaster, nu sprake van zou moeten zijn dat de verschillende kadasters in de EU gaan concurreren. Mevrouw Dekker gaf aan dat de kerntaak primair op de goede uitvoering en waarborging van het ei gen werk moet liggen, en dat daarna pas moet worden gedacht aan werk in het buitenland. Burmanje meldde dat de financiering van buitenlandse ondersteuning niet door de 'gewone' klanten wordt betaald. Tommei vond dat VROM best een deel van de omzet mocht aanmerken voor dat doel, wat door Nijpels heftig werd bestreden ('niet uit belastinggeld'). Men was het er wel over eens dat het voor een mo nopolist als het Kadaster goed is 0111 scherp te blijven door toetsing aan de prestaties van vergelijkbare organisa ties in Europa. Bovendien komt veel re gelgeving uit de EU en daarvoor is het goed dat het Kadaster daar nauw bij betrokken is. Ook is de inzet van ken nis van het Nederlandse Kadaster zeer belangrijk voor de landen waar het al lemaal nog niet zo goed is geregeld, aldus Tommei en Nijpels. Vervolgens kwam de vraag of het Kadaster de Z-co- ordinaat van Rijkswaterstaat zou moe ten overnemen. Die werd algemeen instemmend beantwoord, al voegde Nijpels er aan toe 'voordat je iets uit RWS hebt, ben je een paar honderd jaar verder'. Dat maken de lezers van dit blad dus niet meer mee... Burmanje benadrukte overigens dat de rijksover heid dergelijke veranderingen moet willen, 'landjepik' is niet de manier om dit soort zaken te regelen. Ze voeg de er zelfs aan toe dat 'sommige taken wellicht elders geplaatst kunnen wor den', maar liet onze nieuwsgierigheid onbevredigd door geen voorbeelden te noemen. Na alle toespraken en gesprekken werd er muzikaal afgesloten. Het Neder lands Theater Orkest trad aan onder leiding van dirigent Jules van Hessen, aan wie was gevraagd om de overeenkomst tussen een dirigent en het Kadaster te verbeelden. Dat lukte hem door op een lichtvoetige manier te wijzen op het feit dat een geschreven partituur op de juiste wijze moet worden geïnterpreteerd om er een mooi muziekstuk van te maken, en dat gold zijns inziens ook voor alle geschreven stukken bij het Kadaster die je ook niet zonder kennis en ervaring kunt gebruiken. Hij gebruikte hiervoor de ouverture De Hebriden van Mendelssohn - niet omdat de Hebriden de eerste Europese uitbreiding het Ka daster zullen zijn maar omdat het in 1832 was gecompo neerd en dus een passend verjaardagsstuk was. Vergezeld door wisselende diabeelden maakte hij vervolgens een muzikale wandeling door 175 jaar die uitliep in een rap. Onverwacht bleek zich ook een rapper aan te dienen in de persoon van Dorine Burmanje, met een strakke zonnebril, die met de slogan 'Kadaster. Feitelijk verrassend' een show ten beste gaf. Dat was wel lef, om dat te doen met vierhon derd van je beste relaties. Het stuk leidde, begeleid door een grote rij typografische variaties van de letter I< op het dia- scherm, tot de apotheose waarbij het nieuwe logo van het Kadaster werd gepresenteerd. Alleen jammer dat het op z'n kop stond... Burmanje ving dit overigens prima op: ze stelde vast dat dit passend is voor het nieuwe imago dat het Kadas ter 'Feitelijk verrassend' wil zijn. GEO-INFO 2007-5

Geo-Info | 2007 | | pagina 44