Informatie Aankondiging promotie Op woensdag 13 juni 2007, om 15.00 uur, zal Ad van der Meer in de aula van de TU Delft de verdediging voeren voor zijn proefschrift Gemeentegrenzen in Nederland. Een juridisch, kadastraal en technisch onderzoek. Nederland kent van oudsher weinig regels voor de beschrij ving en registratie van gemeentegren zen. Sommige grenzen die ooit zijn beschreven met vage begrippen als 'kant weg' of zelfs 'de aarden hoop ge plaatst op den hoek noordwaards der Zandhoef bestaan nog steeds. Wie wil weten waar een gemeentegrens loopt, kan geen officiële registratie raadple gen. Het Kadaster houdt weliswaar de gemeentegrenzen bij maar dat is een bijproduct van de percelenregistratie die bovendien soms tot wijziging van de geometrie van de grenzen leidt. In de organisatorisch-technische uitvoe ringspraktijk worden onduidelijkhe den meestal ad hoe opgelost. Dat ge beurt zonder wettelijke basis, weinig systematisch en zonder correctieme chanismen. Er is echter behoefte aan een duidelijker en robuuster stelsel en de noodzaak daarvoor wordt versterkt door nieuwe technologieën (GPS, GIS), nieuwe wetgeving (de wet-Arhi), en door de ontwikkeling van basisregi straties. Het Tekenpraatje' begint om 14.30 uur, eveneens in de aula. Informatie: a.j.vandermeer@tudelft.nl. RWS voegt Meetdiensten samen De aftrap voor de samenwerking tussen Meetdiensten, nu deel van acht regiona le diensten, maar vanaf2008 één organisatie, is dit voorjaar. De doelen zijn duidelijk: effi ciënt werken en tevreden klanten.' Zo start in nummer 2007-3 van 'Geel!', maand blad voor medewerkers van Rijkswater staat (RWS), een bijdrage over de komst van één landelijke dienst. 'Ook werkt een landelijke Meet- en Informatiedienst (MID) klantvriendelijker: klanten kun nen bij elke meetdienst een aanvraag doen, de MID schuift deze zelf door naar de juiste leveranciers', stelt het artikel ook. De naam van het verander- traject is 'De Marsroute'. Beloningen en vergoedingen worden gelijk getrokken tussen diensten. Dit voorjaar hadden deze zogenoemde natte meetdiensten, die sinds 2000 in fte's gehalveerd zijn, samen nog 280 medewerkers. Hoewel de diensten met name werken met peil- schepen plaatste 'Geel!' als illustratie bij het artikel een waterpassende terrestri- sche landmeter... Adri den Boer Caert-Thresoor 2007-1 Uitgave 2007-1 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: 'Aard- en hemelglobes in de Antwerp se schilderkunst' door Frans Depuydt 'Een atlas van Gelderland door Jacob van Biesen (Arnhem 1672)' door Peter H. Meurer 'De Atlas van de Nederlandse Ont dekkingen van Bennet en Van Wijk (1829)' door Ferjan Ormeling Informatie: www.maphist.nl/ct Straatnamendatabase Rotterdam Meer dan 6.000 straatnamen staan in de nieuwe database op de web site: www.gemeentearchief.rotterdam. nl, in het menu aan de linkerkant, onder 'archieven en collecties', U vindt hier een overzicht van alle straatnamen en u FLAGIS-studiedag "Lambert 2005" In november 2006 heeft NGI beslist om een nieuw officieel coördina tenstelsel, te weten Lambert 2005, in te voeren voor België. Dit nieuw stel sel levert onder meer voordeel op voor organisaties die hun data-inwinnings- processen op GPS-metingen baseren. Zeer hoge nauwkeurigheid van GPS- metingen kunnen bewaard blijven bij de voorstelling van resultaten op een kaart. Op de studiedag Lambert 2005 op 14 juni 2007 wordt dieper ingegaan kunt zoeken op vastgestelde en ingetrok ken straatnamen. De database vervangt het straatnamenboek 'De Straatnamen van Rotterdam' uit 1992. Nieuwsbrief Gemeentearchief Rotterdam, maart 2007 op dit nieuw coördinatenstelsel: wat houdt Lambert 2005 precies in? wat is de impact van dit nieuwe stel sel op de bestaande gegevens/syste men/procedures? zijn wij uniek in Vlaanderen? Hoe gaat Nederland met deze problema tiek om? relevantie van Lambert 2005 in het kader van INSPIRE; voorstelling door dataproducenten. Bron en inlichtingen: www.flagis.be Reünie Arnhem Op zaterdag 2 juni 2007 vindt een reünie plaats voor oud leerlingen en oud-personeelsle den van de UTS Arnhem, de MTS Arnhem, de sector Techniek MBO College Arnhem, units Techniek Rijn IJssel College, locatie Thorbeclces- traat. Op deze laatste plek (Thorbec- kestraat 6) vindt de reünie plaats. Voor meer informatie en aanmelding: www.reunietechniekrijnijssel.nl. Verschenen AliReza Amiri-Simkooei, Least-Squa res Variance Component Estimation Theory and GPS applications. Nederlandse Commissie voor Geodesie, 2007, vi+208 pagina's, ISBN 978 90 6132 301 3, prijs 9,- (ook als download via www.ncg. lcnaw.nl). Themabijeenkomst geo-onderwijs en tekorten op de arbeidsmarkt Op woensdagmiddag 30 mei 2007 organiseert het Bedrijvenplatform Geo-Informatie aansluitend aan haar jaarlijkse ledenvergadering een openba re themabijeenkomst over geo-onderwijs en tekorten op de arbeidsmarkt. De the mabijeenkomst vindt plaats vanaf 14.00 uur bij Oracle in De Meern. Zie voor het programma: www.geo-bedrijven.nl. CEO-INFO 2007-5

Geo-Info | 2007 | | pagina 50