Al vroeg in de ochtend - de zon scheen en de dauw trok op - kwamen leveran ciers van moderne landmeetappara- tuur op het Geofort aan om een plek te zoeken en de instrumenten meetklaar te maken. TopCon, Leica, Solclcia, Ma gellan, Geometius en Trimble hebben wij bereid gevonden om op deze dag hun meetinstrumenten aan bezoekers te laten zien en vragen te beantwoor den. De 'stands' werden goed bezocht en iedereen kon in het terrein kennis maken met de nieuwste technieken. Ook Cyclomedia was aanwezig en heeft behoorlijk wat meters afgelegd met hun camera-auto. Om de circa 20 me ter is er een 360-gradenfoto gemaakt. Het Geofort staat er zeer waarschijn lijk goed op! Geïnteresseerden konden ook een proefritje maken. Naast de moderne middelen was er ook gelegenheid om te zien en te horen hoe landmeters rond 1800 te werk gingen. De landmeetofficier van Het Leege Land, Raymond van Up- pelschoten, droeg een imponerende hoed, hoge laarzen en gebruikte koperen instrumenten om een zogenaamde drie hoeksmeting uit te voeren. Naast de technische verhalen was er ook voldoende ruimte om het mooie fort te bekijken en te genieten van de prach tige omgeving. De rondleidingen werden druk bezocht en iedereen kreeg de gelegenheid om alle vertrekken, gangen en tunnels te bezichtigen. Daarnaast vermaakten de kinde ren zich uitstekend met klimmen en klauteren, het maken van een kompas, het knippen en plakken van een wereldbol en broodjes bakken in het kampvuur. Mede door de professionele organisa tie van het Geofort is zaterdag 21 april 2007 een zeer geslaagde dag geworden. Wij hopen voor het Geofort dat de be nodigde subsidies vrijkomen zodat de initiatiefnemers hun dromen werke lijkheid zien worden en zij daadwerke lijk een bijdrage leveren aan de wereld van geo-informatie en de bekendheid van het vakgebied! Alle vrijwilligers hartelijk bedankt! De sectie Landmeetkunde en Geodesie wil alle leveranciers, Cyclomedia en Het Leege land nogmaals hartelijk bedanken voor hun vrijwillige bijdrage! Mede door hun aanwezigheid is deze G(ez)IN(s)-dag een groot succes geworden. Stichting GeoFort is nog op zoek naar vrij willigers die het fort weer tot 'leven' kun nen brengen op de volgende manieren: catering verzorgen rondleidingen geven Geo-workshops begeleiden educatiemateriaal ontwikkelen administratie bijhouden klein onderhoud plegen Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via: Stichting GeoFort Nieuwe Steeg 74 4171 KG Herwijnen info@geofort.nl 06-20614572 mam GEO-INFO 2007-6

Geo-Info | 2007 | | pagina 13