Waardekaart architectuur Value map architecture Amsterdam herbergt een schat aan historie. De Unesco genomineerde binnenstad van de hoofdstad is hiervan een sprekend voorbeeld. In architectuurhistorisch opzicht bevindt zich in de stad een grote verzameling aan panden uit diverse bouwperioden. De gemeente Amsterdam heeft onder andere als taak het waarborgen van de kwaliteit van deze omgeving. Hiertoe gebruikt zij vastgestelde normen en criteria. Deze vormen de architectonische en stedenbouwkundige kaders waarop aanpassingen vóór bijvoorbeeld een renovatie worden be oordeeld. In 2004 gaf de gemeente Amsterdam in dit kader de Atlas 19e Eeuwse Ring uit. Dit is de bouwperiode die valt tussen 1880 en 1920. In deze atlas zijn alle beoordelingen, zowel architectonisch als stedenbouwkundig, vastgelegd. Geo- en Vastgoedinformatie heeft de kartografie van deze atlas verzorgd. Voor de productie van de kaarten is een database aangelegd met alle adressen die een waardering hebben gekregen. De ze waarderingen variëren van rijksmonument tot basisor de. Tevens zijn architectonische elementen en symmetrieën in kaart gebracht. De inventarisatie van de ordes is gedaan door architectuurhistorici. De database is ontsloten door een koppeling te leggen naar de panden in de Grootschalige Basis Kaart. Hieruit volgden vele duizenden panden die een waardering hebben gekregen. De lcartografische afwerking en het toevoegen van verdere detaillering is handmatig ver richt. De kaarten zijn als bijlage bij de aantrekkelijke atlas gevoegd. Amsterdam harbors many historical treasures. The ca pital's town centre, nominated for UNESCO is just one example of evidence. From the perspective of architectural history, there is a large collection of buildings from various periods in the capital. The municipality of Amsterdam has to protect the quality of this built environment. For this purpose it uses recorded norms and criteria. These make up the architectural con text use to assess proposals for alterations. In 2004, the mu nicipality of Amsterdam published the Atlas 19th Century Circle. This is the building period between 188 and 1920/ In this atlas are all assessments recorded. The cartography of the atlas was created by the Department of Geoinformation and Land Registry. To produce the maps, a database of all addresses that re ceived a architectural value assessment was created. These value assessments range from national monument to base order. Furthermore, architectural elements and symmetries were mapped. The base orders were surveyed by architectu ral historians. The database was then related to the Large Scale Base Map of Amsterdam. De cartographic finishing and the addition of details was performed manually. The maps were added as an annex to the attractive atlas. www.gvi.amsterdam.nl CEO-INFO 2007-6 Special

Geo-Info | 2007 | | pagina 17