Risicokaart Risk map Owe i'ïjsiel Oui!JI|t±Cl De risicokaart is een communicatie-instrument. Ge meenten malcen hiervan gebruik om de burger te in formeren over risico's in de omgeving. Op de kaart staan meerdere soorten risico's, zoals ongevallen met brandbare, explosieve en giftige stoffen, grote branden of verstoring van de openbare orde. In totaal worden op de risicokaart dertien soorten rampen weergegeven. Door de overheid is bepaald welke informatie wel en welke niet op de risico kaart wordt getoond. Daarnaast gebruikt de overheid de risicokaart bij het maken van beleid, bijvoorbeeld bij de aanleg van een nieuwe woonwijk of een bedrijventerrein. De risicokaart wordt gemaakt door de overheden. Gemeen ten, provincies en het rijk voeren gegevens in over risico's in een landelijke database. De provincies krijgen gegevens uit deze landelijke database, die ze in een provinciale database plaatsen. Met behulp van een interactieve kaart worden de actuele risicogegevens getoond op internet. The risk map is a tool for communication. Municipalities use the map to inform their inhabitants about the risks in their environment. The map contains various risks, such as the incidents with inflammable, explosive and toxic mat ter, large fires or public disturbance. The map shows 13 ty pes of risks. The government decides which risks to include and which ones to leave out. Furthermore, governmental bodies use the map for policy making, for example when planning new residential areas or business parks and indu strial estates. The risk map is created by the government. Municipalities, provinces and the national government add data about risks in the national database. The provinces obtain the data from this national database, that they add to their provincial databases. The current risk information can be accessed online through an interactive mapping ap plication. http://gisopenbaar.overijssel.nl/website/risicokaart_pub/mrk_pub_overijssel.html CEO-INFO 2007-6 Special

Geo-Info | 2007 | | pagina 28