Ruimtelijke hoofdstructuur: economie, infrastructuur, verstedelijking National spatial framework: economy, infrastructure, urbanization Kaart B: Nationale Ruimtelijke Hoofdstructuur: economie, infrastructuur, verstedelijking economisch kerngebied ieconomisch kerngebied buitenland (illustratief) mainport O brainport green port infrastructuur hoofdverbindingsas water hoofdverbindingsas spoor (w.o. Hanzelijn) Zuiderzeelijn ontbrekende schakel IJzeren Rijn hoofdverbindingsas weg ontbrekende schakel hoofdverbindingsas weg scheepvaartroute verstedelijking nationaal stedelijk netwerk stedelijk netwerk buitenland (illustratief) Nieuw Sleutelproject ondergrond ~'l vereenvoudigde topografie CU grens Exclusieve Economische Zone (EEZ) en 12-mijlszone (1:1.500.000) De nationale Ruimtelijke Hoofdstructuur omvat gebieden en netwerken, die voor de ruimtelijke structuur en het functioneren van Nederland van grote betekenis zijn. Voor deze elementen draagt het rijk dan ook in het algemeen een grotere verantwoordelijkheid dan daarbuiten. Ze staan voor complexe en/of kostbare opgaven die rijksbemoeienis noodzakelijk maken. Het gaat in de stedelijke sfeer om elementen en opgaven, die voortkomen uit ontwikkelingen met betrekking tot de economie, de infrastructuur en de verstedelijking en uit het onderlinge verband van deze drie ruimtevragende functies. De Nota Ruimte bevat de visie van het kabinet op de ruimtelijke ontwikkeling van Nederland. In deze nota wordt duidelijk welke waarden overal tenminste gegaran deerd kunnen worden (de basiskwaliteit) en voor welke ruimtelijke structuren het rijk een grotere verantwoorde lijkheid heeft: de nationale 'Ruimtelijke Hoofdstructuur'. De twee kaarten van de Ruimtelijke Hoofdstructuur, ver deeld in een 'rode' en een 'groene', maken de ligging van deze structuren duidelijk. De 'rode' kaart benadruk allerlei elementen die betrekking hebben op de infrastructuur, ver stedelijking en economische activiteiten The National Spatial Strategy describes the vision of the national government on the spatial development of the Netherlands. In this Strategy it is made clear which objec tives are guaranteed everywhere (base objectives) and for which spatial structures the national government has a lar ger responsibility: the National Spatial Framework. The two maps of the National Spatial Framework, a 'red' and 'green' map make the spatial extent of these structures apparent. The 'red' map emphasizes the elements, relating to infra structure, urbanization and economic activities. www.vrom.nl/pagina.html?id=34io CEO-INFO 2007-6 Special

Geo-Info | 2007 | | pagina 37