ÉtarUplaiieg rand fnagankalM: M imegsR Town plan Accessible Nijmegen CENTRUM Nijmegen UTRECHT Leerdam STATION afrit 29 Leerdam (nnelweg Herwijnen De kaart links is bedoeld voor gehandicapten en hun begeleiders die zelfstandig op pad willen in Nijmegen. Om zorgeloos in de stad te verblijven moeten zij zich goed voorbereiden en moeten zij vóóraf over veel specifieke in formatie kunnen beschikken. In het kaartbeeld is ook aan gegeven waar de aangepaste parkeerplaatsen zijn. De 'Hart lijn' is een looproute voor blinden en slechtzienden, zonder obstakels, met hoorbare stoplichten en met een strook van ribbel-tegels. Rondom de kaarten zijn de adressen vermeld van hedrijven en instellingen die extra gastvrij zijn voor gehandicapten, zoals restaurants met ruimte voor rolstoe len en een menukaart in braille en openbare gebouwen met een invalidentoilet. Tn het kaartbeeld zijn die adressen aangeven met genummerde ellipsjes. Bosnia Grafiek maakt de kaartondergrond meestal zoveel mogelijk 'gedimd' zo dat de thematische opdruk extra goed opvalt. Maar omdat deze kaart ook geschikt moet zijn voor slechtzienden is de kaartondergrond hier toch weer een beetje donkerder inge kleurd. Het ontwerp is overigens nog niet getest voor kleu renblinden. Bnsma Grafiek maakt Inrafiekaarfjes waarop kef adres van de klant is afgebeeld als het midden van de wereld. De routes er naar toe vallen het meest op en de rest van de topografie ie zoveel mogelijk weggelaten; dit ie een goed voorbeeld van 'de kunst van het weglaten'. De kleuren en afmetingen zijn aangepast aan de wensen van de klant. Het loeatiskiiftja unor Gaofhrt jraabtsj hauat naai grnantintan, in aanvulling op het logo. The map on the left is aimed at the disabled visitors to discover Nijmegen independently Eor an enjoyable visit to the city, they require specific information prior to their visit. For example, the map shows parking spaces for disa bled and the Heartline. This is a route through the city for the visually impaired without obstacles and with audible traffic lights. Around the map, numbered address details are provided of businesses and facilities that are welcoming towards the disabled, that for example provide extra space for wheel chairs and menus In braille. These numbers are indicated on the map as well. Bosnia Grafiek pays special attention to the thematic content of the map, subduing the topographic hase map. However, additional attention was given to make the map usable for the visually impaired. Bosnia trafiek created location maps, showing the client's location as the centre of the world. The approach routes are emphasised and the supporting topography is left out as murk as possible: a good example of fke 'art of omission'. The colours and the size are adjusted the client require ments. The location map of Geofort (right) contains a lot of skades of green, romp! emeu ting fke logo. www.bosmagrafiek.nl ^E^-l MER Ep^fial

Geo-Info | 2007 | | pagina 9