Tot besluit Samenvatting a m - kadaster Résumé vestigingen in Assen en Lelystad zijn reeds gesloten en er zullen nog enkele vestigingen volgen. Het Kadaster zal voor de realisering van zijn ambities de bestaande kennis binnen de organisatie beter moeten aanboren en ook een grote innovatie ve kracht ontwikkelen. Innovatie- en kennismanagement moeten daarom een duidelijke positie in de organisa tie krijgen. Het Kadaster zal zijn re latie met kennis- en onderzoeksin stituten en de private sector moeten versterken en meer dan nu al het ge val is de aldaar aanwezige innovatie kracht moeten toepassen. De toekom stige organisatie stelt andere eisen aan de personeelsomvang, de opbouw van het personeelsbestand en de be nodigde kwaliteiten en competenties van medewerkers. De organisatie staat niet stil en vraagt ook van haar medewerkers de nodige beweging. Decentrale initiatieven uit de 17e en 18e eeuw om kadastrale systemen te ontwikkelen zijn onder invloed van de rationalisering van de maatschap pij ten tijde van de Franse revolutie uitgemond in het ontstaan van een landelijk Kadaster t.b.v. belastinghef fing. In de jonge jaren van het Kadas ter zijn daar taken op het gebied van meetkundige grondslag en openbare registers aan toegevoegd. De integratie van bedrijfsprocessen van de overheid die heden ten dage plaatsvindt kan als vervolg op die ontwikkeling worden gezien. De doelstellingen toen en nu zijn hetzelfde: een beter dienstverle ning en grotere efficiëntie. Het Kadas ter verwacht met zijn strategie in sa menwerking met andere partijen aan deze collectieve taak van de overheid een bijdrage te leveren, feitelijk met actuele informatie van hoge kwaliteit (fig. 7), maar ook verrassend, door in novatieve oplossingen. Feitelijk verras send wil het Kadaster zijn. Het Kadaster, feitelijk verrassend In zijn strategisch plan 2008-2012 heeft het Kadaster als ambitie vastgesteld dat het dé leverancier van geo- en vastgoedinformatie in Nederland wil zijn, en toonaangevend in Eu ropa. De omgeving van het Kadaster wordt steeds complexer en de rol die de dienst daar- Fig. 7. De nieuwe website vind je eigen huis.nl ^.fiunent orgh feitelijk verrassend binnen wil vervullen wordt sterk bepaald door de klantenwensen. Ook de toenemende globalisering en europeanisering hebben grote invloed op de omgeving. Het belangrijkste wat klanten willen is een betrouwbare organisatie, maar daarnaast moet het Kadaster ook in novatiever zijn, sneller inspelen op wensen van de markt, en nieuwe producten ontwikkelen. Daartoe zal het Kadaster, waar nodig, zijn registratieve activiteiten verder uitbreiden en zal de dienst nauw gaan samenwerken met de andere belanghebbenden in de informa tieketens. Summary The Cadastre, actually surprising In its strategic plan for 2008-2012, the Ducth Cadastre has redefined its ambition and wants to be the de facto supplier of geo and land information in the Netherlands, and also the most modern one in Europe. The setting in which the Cadastre operates, is getting more and more complex and the role that the Service wants to perform is heavily dependent on the desires of customers. A large influence is also exerted by the increasing globalisation and europeanisation. The most important thing customers want is a reliable organisa tion, but the Cadastre also needs to be more innovative, react more quickly to customers' needs, and develop new products. For this, the Cadastre will have to extend, where necesseary, its registrative activities, and to cooperate closely to the other stakeholders in the information chains. Le cadastre est de facto surprenant Dans son plan stratégique le cadastre (het Kadaster) s'est fixé comme ambition de vouloir être le fournisseur de Tinformation géographique et immobilière aux Pays-Bas ainsi qu'un leader dans ce domaine en Europe. L'environnement dans lequel fonctionne le cadastre devient de plus en plus complexe et le röle de cet office est fortement determine par les souhaits de la clientèle. Cet environ- nement est aussi influence par la globalisation et l'européanisation croissante. Le souhait majeur de la clientèle est une organisation fiable mais en même temps elle souhaite un cadastre innovant qui peut plus aisément répondre aux souhaits du marché et dévelop- per de nouveaux produits. Pour atteindre cet objectifle cadastre va développer ses activités d'enregistrement et travaillera en collabora tion avec d'autres intervenants dans la chaine d'information. GEO-INFO 2007-9

Geo-Info | 2007 | | pagina 11