3. De tekening wordt door de bewaar der voorzien van een "depotver klaring" en teruggestuurd naar de notaris. In zijn "depotverklaring" vermeldt de bewaarder dat een di gitaal equivalent van deze tekening in PDF-formaat onder een uniek depotnummer in bewaring is geno men, alsmede van welke datum de kadastrale gegevens zijn die de teke ning weergeeft. Vervolgens start de verdere procedure die leidt tot inschrijving in het open baar register: 4. De notaris legt de tekening voor aan partijen om te verifiëren of deze tekening de juiste ligging van het netwerk aangeeft. Indien partijen dat wensen, vraagt de notaris bij de bewaarder uitvergrotingen van gedeelten van de tekening, waarop straatnamen en perceelnummers leesbaar zijn. Indien partijen ak koord zijn, maakt de notaris de registerverklaring. In de register- verklaring wordt de toegekende kadastrale netwerkaanduiding ver meld. Voor het overige wordt een verwijzing opgenomen naar de als bijlage toegevoegde overzichtsteke ning met depotverklaring. De no taris voegt een exemplaar van deze tekening bij zijn minuutakte. 5. In het elektronische verzoek tot in schrijving dat de notaris maakt om Fig. 2. Procesflow vervaardiging netwerktekening en inschrijving netwerk. een afschrift van de minuutakte in het openbaar register te doen inschrijven, vermeldt de notaris het toegekende depotnummer. Door deze vermelding wordt het afschrift van de registerverklaring samen met de netwerkteke ning, afkomstig uit het depot, gekoppeld en opgenomen in het openbaar register. 6. Ten slotte ontvangt de notaris een relaas van inschrijving met vermelding van het stukidentificatienummer. 7. Het afschrift van de registerverklaring met de tekening- opgenomen in het geautomatiseerd openbaar register is een PDF-bestand, daar kan zodanig op worden inge zoomd dat kadastrale en plaatselijke aanduidingen goed leesbaar zijn. De kadastrale registratie wordt zodanig bijgehouden dat een onroerende zaak (het netwerk) door zijn kadastrale aandui ding via Kadaster-Online raadpleegbaar is. Juist na inschrij ving van netwerktekeningen wordt aan deze voorwaarde voldaan. Uitvergrotingen van een deel van de netwerkteke ning, met goed leesbare kadastrale- en plaatselijke aandui dingen, kunnen ook worden verstrekt als de in artikel 99 Kadasterwet bedoelde, door de bewaarder gewaarmerkte, uittreksel uit de openbare registers. In geval van beslagen ten laste van de netwerkeigenaar, op netwerken die nog niet bij het Kadaster zijn ingeschreven dient de deurwaarder een perceel te noemen waardoor het netwerk feitelijk loopt met vermelding van de soort leiding. Op grond van dit beslag wordt ambtshalve een netwerkaanduiding toegekend en de aantekening van het perceel waar het beslag is gelegd. Een voor inschrijving vatbaar leidingnetwerk kan zich over een zeer groot gebied uitstrekken. Het kan zelfs betekenen dat dit netwerk in meerdere vestigingen ligt. Om in het hui dige stramien de unieke kadastrale aanduiding te kunnen toekennen, is bepaald dat één netwerkobject altijd geheel in één kadastrale vestiging moet liggen. Daartoe wordt een omvangrijker netwerk zo nodig in de voorbereidingsfase opgesplitst in meerdere kadastrale netwerkobjecten. In de ze fase (fig. 2) wordt per vestiging en per netwerkobject een unieke kadastrale aanduiding gereserveerd. Een kadaster medewerker laat in AKR het object ontstaan. Deze beperking om te gaan splitsen zal binnenkort gaan vervallen. Een netwerk zal dan in zijn geheel landelijk inge schreven kunnen worden. Een kadastrale aanduiding voor percelen is, zoals bekend, opgebouwd uit de kadastrale gemeente, kadastrale sectie en perceelnummer. Dezelfde systematiek wordt toegepast bij de nummering van netwerkobjecten. Afgesproken is om in elke kadastrale vestiging één nieuwe kadastrale gemeente (en ook burgerlijke gemeente) op te nemen. In totaal dus 15. Qua naamgeving is gekozen voor "NWKxx", waarbij NWK het acroniem is voor Netwerk en xx de bestaande vestigings code. Deze code heeft een bereik van 12 tot 27. Als voorbeeld Gelderland: hier geldt voor de 'gemeente' Netwerk (Gld.) de waarde NWK25. Als kadastrale sectie wordt binnen al deze kadastrale gemeenten een vaste letter gekozen: T (Telecom), G (Gas), E (Electra), O(Olie), W (Water) of D (Divers). Nadat in een latere fase de registerverklaring is ingeschre ven kan het kadastrale netwerk worden tenaamgesteld. Vervaardiging netwerktekening Verzoek Notaris -> Bewaarder - specs Voorbereiding nutsbedrijf - offerte bijlage Uitvoenng controie+vtakaanmaak aanvraag kad. iden aanvraag volgnr. rvb kaartbestand Geo NWK (nen 1878) Relaas van bevindingen Inschrijven OR en bijwerken KR Aanbieden stuk Controle Inschrijving Opvoeren Netwerk in AKR AKR Opvoeren geometrie Netwerk in LKI Relaas van bevin dingen De ontsluiting van de openbare registers Registratie in AKR en HYP2 GEO-INFO 2007-9

Geo-Info | 2007 | | pagina 15