m Weer eens wat anders dan een standaard klas- senfoto. Bron: Daan Eijmaal, Fugro N.V. Stormloop De eerste Geoweek is kennelijk een groot succes geweest en heeft veel spin-off gekregen want de interesse vanuit het onderwijs om (weer) mee te doen is enorm! Had de Geoweek in 2006 nog een te groot aanbod van ex pedities (aanbod voor circa vijfduizend leerlingen, waarvan tweeduizend heb ben deelgenomen), dit jaar dreigt een te kort. Op basis van schattingen denkt de organisatie dit jaar aan circa acht duizend deelnemers. Er zijn dus veel meer expedities nodig! Gelukkig hebben veel bedrijven zich al weer aangemeld of heb ben iets in ontwikkeling. Ook zijn er nieuwe expeditieaanbie ders. Een uitgeverij heeft bijvoorbeeld een geo-spionnen actie opgezet en dit via mailings aan alle basisscholen laten weten. Duizend scholieren hebben hier zich al voor aangemeld! Aanmelden Heeft u een leuk idee voor een expeditie? Vanaf september 2007 kunt u zich aanmelden via www.geoweek.nl. Op de website wordt uw expeditie middels Google- Earth zichtbaar en kunnen scholen bij u uit de buurt zich vervolgens aanmelden. Uiteraard kunt u zelf ook scholen benaderen en op de hoogte brengen van de activiteiten. W, FugroInpark 'Als vooraanstaand ingenieursbureau zijn wij natuurlijk overtuigd van het belang om de. schaarste aan goed opgeleide werknemers te verminderen. Al in een vroeg stadium sloten wij ons dan ook aan bij de KNAG om leerlingen op jonge leeftijd te interesseren voor de geo-sector. Fugro opende in 2006 haar deuren en ontving geduren de de Geo Week circa tweehonderd scholieren, afkomstig van ver schillende scholen van vmbo tot gymnasium. Door het brede scala van diensten in de geodetische, geotechnische en aardwetenschappelijke sectoren (zowel offshore als onshore) was het mogelijk een dagvullend programma met verschillende expedi tie-onderdelen te organiseren: zelf meten met een tachymeter, een sondeerwagen bezichtigen, de laserscanner aan het werk zien, uit leg op de technische afdeling en een bezoek aan het laboratorium waar zelf proefjes gedaan mochten worden. Om de aandacht van de kinderen zo goed mogelijk vast te houden, is gekozen om met kleine groepjes van maximaal tien expeditiele den te werken, begeleid door een leraar van school. Voor aankomend jaar zien wij het zeker als een uitdaging om de leerlingen nog meer te betrekken bij de expedities door onder an dere leerdoelen mee te geven en ze een nog actievere rol te laten spelen tijdens de expeditie.' Meer informatie: Diana van Vliet (Sales Marketing Support, Leid- schendam) en Henk van der Velden (regio manager, Arnhem) van Fugro Nederland. Tel. (070) 317 07 00. DIIV 'Op het hoofdkantoor van ingenieursbureau DHV in Amersfoort ontving dhr. Bujar Nushi, geo-coördinator bij DHV, dertig leerlin gen uit groep 8 van de basisschool De Wingerd uit Amersfoort. Tijdens de expeditie ontdekten de leerlingen wat geo-informatie is en hoe die in hun eigen leefomgeving gebruikt kan worden. De leerlingen konden twee aan twee achter de computer om en kele door DHV zelf ontwikkelde GIS-opdrachten uit te voeren en zo te ontdekken hoe hun eigen huisadres weergegeven kan wor den op een geografische kaart. Vervolgens gingen de leerlingen zelf aan de slag met vragen zoals: hoe ver staat de school van mijn huis? Woont mijn vriendin dichter bij school dan ik? Naast deze interactieve geo-les kregen de leerlingen ook de gele genheid om met een medewerker van DFTV te praten die jaren lange werkervaring heeft in het buitenland. Het hemd werd hem van het lijf gevraagd. Na een succesvolle dag gingen de leerlingen voldaan en met een zelfgemaakte kaart in de hand weer naar huis.' Meer informatie: dhr. B. Nushi van DFTV te Amersfoort. Tel. (033) 468 28 79. Gemeente Amersfoort 'Op 15 november 2006 heeft de afdeling Geo-informatie van de ge meente Amersfoort meegedaan aan de GeoWeelc 2006. Het doel van de GeoWeek - aandacht voor het werk in de geo-informatie - sprak ons erg aan. Daarnaast zochten wij als afdeling naar mo gelijkheden om ons eens buiten het technische wereldje van onze interne klanten en externe partners te profileren. We werken in een mooi werkveld en ons werk doen we ook voor een bredere doelgroep dan alleen de specialisten. Met veel energie hebben we met de organisatoren van de Geo Week nagedacht over een bijdrage. Mooie plannen en ideeën gin gen over de tafel. Ideeën genoeg maar onze bijdrage moest toch ook passen in de dagelijkse activiteiten en planning. Uiteindelijk hebben we gekozen voor een praktische en spelma- tige invulling. In een parcoursopstelling kon op drie locaties bij het stadhuis door een groep basisschoolleerlingen uit Amersfoort kennis gemaakt worden met drie technieken die aan de basis staan van kaarten. In drie groepen moesten objecten in het Brou werplantsoen worden ingemeten en moest met behulp van satel lieten een locatie worden bepaald. Na een korte uitleg gingen de kinderen met steun van onze wethouder fanatiek van start met de tachymeter, een GPS en het waterpasinstrument. Binnen, in het stadhuis, kregen de leerlingen wat te drinken en werden de meetgegevens gepresenteerd. Verder hebben we laten zien wat we met zulke gegevens doen en waarvoor we kaarten ge bruiken. De kinderen gingen terug naar school met een luchtfoto van hun huis en school. Voor ons en de kinderen was de halve dag geslaagd. Wij hebben, door zo'n activiteit te organiseren, ons kunnen profileren en een mooi moment gehad ons werk eens een spiegel voor te houden. De kinderen hebben kunnen zien wat er nodig is om een kaart te maken maar vooral dat geo-informatie onmisbaar is!' Meer informatie: dhr. A. Otto van gemeente Amersfoort. Tel. (033) 469 47 65. GEO-INFO 2007-9

Geo-Info | 2007 | | pagina 27