5 3 O De Universiteitsbibliotheek D J Utrecht heeft via internet ruim 120 kaarten van de provincies Holland en Utrecht ontsloten uit de periode 1558-1882. De gedigitaliseerde kaarten kunnen door het gebruik van geavanceerde software tot in detail bekeken worden. In zijn strategisch plan 2008-2012 heeft het Kadaster als ambitie vastgesteld dat het dé leverancier van gen en vastgoedinformatie in Nederland wil zijn, en toonaangevend in Europa. De invulling van deze ambitie wordt in dit artikel besproken. DA1> Op dit moment is er een ontwik- keling gaande waarbij sommige overheidsinstanties hun geodatasets vrij of laagdrempelig beschikbaar stellen. Een paar zwaluwen maken echter nog geen zomer. In dit artikel zal daarom worden stilgestaan bij de aard van de huidige belemmeringen en de consequenties ervan. Voorts zal een poging worden gedaan oplossingsrichtingen te formuleren. 338 Katinka Roebert INFO nummer g 2007 4e jaargang ISSN 1572-5464 Kartografie van de provincies Holland en Utrecht op het web Het Kadaster, feitelijk verrassend Vrijgeven van overheidsdata: belemmeringen en maatregelen 315 Adri den Boer Rotterdamse straatnamen Redactioneel 316 Peter Laarakker Het Kadaster, feitelijk verrassend 224 Benedict van Dam en Berry van Osch Registratie van kabels en leidingen als onroerende zaken bij het Kadaster 327 Jeroen van Winden Moeten we niet van onze dataverslaving af? Column 33O Marco Van Egmond Kartografie van de provincies Holland en Utrecht op het web 337 Henk Holsbrink Landmeters op zee Met z'n allen op geo-expeditie in de Geoweek 2007 342 Frederika Welle Donker en Jitske de Jong Vrijgeven van overheidsdata: belemmeringen en maatregelen 550 Hans van der Maarel Wereldse ballen 354 Geo-informatief Boekbespreking GIN Informatie Techniek/producten Bedrijven en diensten Personalia Colofon HOLLANDSE COMITATVS, Occidens S.i\ GEO-INFO 2007-9

Geo-Info | 2007 | | pagina 3