we leveren wel projectleiding voor ontwikkeltrajecten', al dus Wessels. In de gemeente Duiven adviseerde Nexpri ook bij het digitaal uitwisselbaar maken van ruimtelijke plan nen. Geholpen kan worden met vragen over onder andere DURP en de basisregistraties. 'Ons oordeel is ook hierbij onafhankelijk. Er zijn gemeenten met huisleveranciers en er zijn er die eerst bewust nadenken alvorens keuzes te ma ken. Ook samenwerken met buurgemeenten kan schaal voordelen opleveren. Platformdiscussies begeleiden we van gebruikers tot soms de gemeentesecretaris. Enthousiasme bij beleidsambtenaren is er eigenlijk altijd wel, maar wat ze vooral nodig hebben is een MT dat zijn verantwoordelijk heid neemt en de ontwikkelingen borgt in de organisatie. Nu is het vaak onduidelijk of I&A het op moet pakken of de bouwen ontwikkeld, voorheen waren Testviewer dat duizenden spreadsheets met gege- Oud-Beijerland. vens, maar dat is nu een ruimtelijke database met een beheerapplicatie. Zinvolle publiekspresentaties zijn er in de dienstverlening. 'Met gebruikers worden werkprocessen geïnventari seerd en verbeterd en wordt bekeken hoe je daarbij geo-ICT kunt inzetten. We inventariseren goed de informa tiebehoeften, en maken onderscheid in 'need to know' en 'nice to know' en vertalen dat ook weer in noodzakelijke en gewenste functionaliteiten. Van plannen van eisen tot en met aanbe stedingstrajecten zijn we behulpzaam. Acute zorginstel- We zijn zelf geen bouwers, we hebben lingen in de Gooi- geen programmeurs in dienst, maar en Vechtstreek. Surfen anno 1989 (-.) vakafdelingen. Helder krijgen wie wat doet en wie waar ver antwoordelijk voor is, lost knelpunten op', zo zegt Verhoogt met voldoening. Schouwen-Duiveland en Oud-Beijerland zijn ook voorbeelden van gemeentelijke klanten. Wessels: 'In Oud-Beijerland hebben we het geo-informatiebeleid ge formuleerd en helpen we momenteel met het modernise ren van de beheersystemen in het backoffice.' Gemeenten willen in de Nexpri-ervaring beleidsadviezen met concrete acties. 'Wat moeten we doen en wat gaat het kosten?' is volgens Verhoogt de kernvraag. Wessels: 'Soms is het geruststellend als ilc verwijs naar worstelingen bij ande re gemeenten, maar vooral ook de aanpak elders werkt ver helderend. Kennisoverdracht blijft onze achtergrond vanuit de universiteit. Bovendien werken wij zelf oolc prettiger als onze klanten goed weten waar het over gaat. Daarom is het onze verantwoordelijkheid om aan hun kennisuitbreiding te werken.' GIS-cursussen worden ook gegeven, niet vanuit een programma, maar op maat 'en altijd met de data van de klant zelf en niet die uit Amerika'. Medische kant Margriet Verhoogt: 'We gaan ook de medische kant op. Mo menteel werk ilc voor het Juliuscentrum van het UMCU. De acute zorgvraag wordt jaarlijks gemeten: waar komen de patiënten vandaan en waar is het aanbod? Wat is zo de her komst van de psychiatrische patiënten naar wijk, leeftijd, in komen en dergelijke? Waar zitten de acute zorginstellingen? TdtukCSS Viewer - 0u<l:8ei>fland..werkb<'vt4nd.Uk(a> i tf LeefïjJ tompraixlisn: Wnkv/cg buurtschap 'Een gezamenlijk initiatief vanuit de Nederlandse universiteiten van Amsterdam (UvA), Delft, Utrecht, Wageningen en het ITC te Enschede heeft geleid tot de oprichting van een stichting en een expertisecentrum, die als doel hebben de toepassingen van geavan ceerde geografische informatiesystemen (GIS) in het wetenschappe lijk onderzoek te stimuleren. Zowel de stichting als het centrum dragen de naam 'NEXPRI'. Deze naam staat voor Nederlands Exper tisecentrum voor Ruimtelijke Informatieverwerking. Het Centrum, vanaf januari 1989 operationeel, wordt gehuisvest bij de Rijksuniversiteit Utrecht met professionele GIS-medewer- kers, zodat er een doorlopende dienstverlening kan plaatsvinden. In elk van de deelnemende universiteiten zal worden gewerkt aan vergaring, opslag en archivering van expertise. De verzamelde ken nis en informatie wordt met behulp van het nieuwe 'high-speed' interuniversitaire computernetwerk, SURF-net, aan gebruikers ter beschikking gesteld (SURF staat voor: Stichting Universitaire Reken Faciliteit)'. Bericht NGT Geodesia 1989-2, p. 82 over een nog ander Nexpri Ziekenhuizen Die men Muiden Amster Huizen Bussum Blaricum/ Abcoude loenen Hilversum Wjde meren Breukelen Voor betekenis nummers zie label I GEO-INFO 2007-10

Geo-Info | 2007 | | pagina 21