Bedrijfsverzamelgebouw Lumax Hoe breng je dat ruimtelijk in beeld? Sinds 2004 maken we zulke thematische kaarten voor de provincie Utrecht, maar intussen ook voor de Gooi- en Vechtstreek, regio Rijn mond, Noord-Holland en Flevoland, het breidt zich maar uit.' Daarnaast zijn er spreidingskaarten met diagnose- groepen van patiënten voor stichting RIPAG vervaardigd. (En onafhankelijk van www.zorgatlas. nl, zie Geo-Info 2006-6a.) Voor ad hoe vragen haalt Nexpri de neus ook niet op. De Fietsersbond en Op den Kamp Adviesgroep zijn voor beelden van zulke klanten. Voor Op den Kamp Adviesgroep werden thema- kaarten over luchtkwaliteit in Neder land gemaakt en voor de Fietsersbond een plan van aanpak voor netwerkana lyses. 'Voor Orange verzorgen we jaar lijks de actualisatie van een landsdek- kend bestand met functionele klassen die onder andere wordt gebruikt voor de uitbouw van hun netwerk en voor geo-marketing', aldus Verhoogt. Ook als klein bedrijf investeert men, vanwege het doel en de nodige con trafinanciering, in het Bsik-program- ma Ruimte voor Geo-informatie (RGI). Project RGI008 met Alterra als pen voerder wil oplossingen voor het om gaan met onzekere ruimtelijke objec ten in de planvorming (zie www.geo3. nl). Wessels werkt mee aan het nieuwe fenomeen van fuzzy-objecten in plan processen en verwacht eind 2007 een praktijkrichtlijn voor de toepasbaar heid ervan. Toekomst 'Klein blijven heeft charme. Bij groei zouden we ook een heel ander bedrijf worden. Ik wil wel zelf met de inhoud bezig blijven. We denken na over de om vang in de toekomst maar we werken bewust in een netwerk met andere be drijven en free-lancers', aldus Wessels. 'We hebben een pool van collega's waar het goed mee samenwerken is, ook bij werlcen voor één opdrachtgever. Meest al gaat het om kleine ICT- of manage- mentadviesbureau's', zo vult Verhoogt aan. Haar acquisitie is in hoofdzaak uit bestaande netwerken en klantcon- Nexpri is gevestigd in kamer 1.15 van het bedrijfsverzamel gebouw Lumax op het adres Ondiep Zuidzijde 6 te Utrecht. Margriet Verhoogt wijst je bij het afhalen van de gemeenschappelijke recep tie al met liefde op originele details. Wat is het voor een gebouw? De Katholieke Arbeidersvakbond (KAB) bouwde het pand in 1918 als eigen drukkerij. Vakbondsbladen, katholieke periodieken, boe ken en nog veel meer rolden bij drukkerij Lumax (vrij vertaald: Licht) van de persen. In de jaren dertig haalde men ook de katho lieke Volkskrant in huis en het beroemde kunstenaarstijdschrift De Gemeenschap. Na de Tweede Wereldoorlog werd het minder: de Volkskrant was naar Amsterdam verhuisd en de ontzuiling maakte dat de rooms-katholieke vakbond zou opgaan in het FNV. Lumax hield eind jaren zeventig op te bestaan en het gebouw werd in gebruik genomen door een andere drukkerij. In 1998 kwam het pand leeg te staan en werd het verkocht aan een projectontwikke laar, die het wilde slopen om er woningen voor terug te bouwen. De kleinzoon van de eerste directeur van de drukkerij wist de ge meente er echter van te overtuigen dat behoud van het karakteris tieke gebouw een meerwaarde betekende voor wijk en stad. In 2000 werd het gebouw door het Ontwikkelingsbedrijf Gemeente Utrecht (OGU) overgenomen en werd er begonnen aan de plannen voor her ontwikkeling. Op basis van een marktonderzoek werd er gekozen voor de verbouw tot bedrijfsverzamelgebouw voor (doorstartende ondernemers in de zakelijke dienstverlening. In 2004 werd het pand officieel heropend. n l. Bedrl'f9- Webapplicaties Mobiel GIS p applicaties (intranet Internet) Applicaties Applicaties Applicaties Service Bus 1 GeoServlces Geo-ICT architectuur. Warehouse CEO-INFO 2007-10

Geo-Info | 2007 | | pagina 22