dan later gedempt kunnen zijn. Wij hebben dit ook al eens gevonden aan de westkant van de strandwal. In de noord-oosthoek vertonen zich wel een paar hogere punten KJ10 en Lll/12, die misschien op bewoning kunnen wij zen. Maar aan de grotere ruimte tus sen de hoogtelijnen kunt u zien dat dit terrein vrij vlak is. Als wij mettertijd de kans krijgen 0111 de metingen in de weilanden van Landschap Noord-Holland en van de heer Berger af te maken, krijgen lezers van Grondspoor de rest van dit verhaal te horen. U Hoogtelij nenkaart weiland-zuid (in het lege gebied bevonden zich in Grondspoor tekstgedeelten). Fig. 5. Hoogtelijnenkaart weiland-noord. Kerklaan. Dan komt er vanaf het oosten een verdiept gedeel te aanzetten. Is dit een overblijfsel van een 'stet'? Een stet is een dwars op de strandwal gegraven sloot om met een vaartuig dicht bij de bewoning te kunnen komen. Die zou GEZIEN In het Bonnefantenmuseum in Maas tricht is opnieuw het werk 'Prometeo' uit 1986 van Luciano Fabro opgesteld. Lage marmeren zuilen 'sokkelen' land- meterstokken en meetlatten die in hun ogenschijnlijke wanorde een drie- of vijfhoek beschrijven. De titel van dit werk en de periode van ontstaan valt samen met het rampzalige jaar 1986 waarin de lcatastrofe in Tsjernobyl plaatsvond. Dit roept het verhaal op van Prometheus die het vuur voor de mensheid uit de hel stal en voor zijn vermetele daad dit moest beboeten met vreselijke kwellingen. Ingezonden door Chris Nelis Tekst vrij naar het bijschrift van het werk. Noot van de redactie: een uitgebrei dere toelichting op dit kunstwerk staat in Geodesia 1998, nr. 7/8, p. 337-339. Fig. 4. GEO-INFO 2007-10

Geo-Info | 2007 | | pagina 28