Verslag 23e Internationale kartografische conferentie Moskou, 4 t/m 9 augustus 2007 Er is een ICA-fonds opgericht waaruit onderzoeksprojecten en reisbeurzen zullen worden gefinancierd. Als nieu we leden van de ICA zijn aanvaard: Fyro Macedonië, Montenegro, (Joego slavië wordt nu Servië), Botswana en Kazakhstan, waarmee het ICA ledental in totaal komt op 84. Dertig landen had een national report over de periode 2003-2007 ingezonden, waaronder de speciale uitgave num mer 2007-6A van Geo-Info (een deel daarvan is in digitale vorm, beschik baar op de ICA website www.icaci.org. (fig. 2 en 3)). Daar zijn (onder 'General Assembly') ook de verslagen te vinden van de ICA-commissies en werkgroe pen over die periode. Met 1150 deelnemers uit 64 landen die op 140 zittingen 670 papers of posters zouden presenteren, beloofde het een Fig. 1. Ruimtevaart- groot en interessant congres te wor- monument en Ostan- den, zeker gezien het hoge niveau van kino TV-toren vanuit de Russische kartografie-beoefening. hotel Cosmos. De openingszitting bevatte een werve- Chileense vice-president is gekozen. In de commissies traden de volgende veranderingen op: er is een nieuwe commissie Use and User Issues ingesteld onder leiding van Corné van Elzakker, een nieuwe commissie Geospatial Analy sis and Modeling onder leiding van Bin Jiang (gepromoveerd op het ITC), een nieuwe commissie Maps and Society onder leiding van Chris Perkins (GB) en een nieuwe commissie Digital Tech nologies in Cartographic Heritage onder leiding van Evangelos Livieratos (Grie kenland). Philippe de Maeyer (België) blijft de Commission on Management Economics of Map Production leiden. Het ICA-bestuur heeft de volgende werk groepen ingesteld: Tourist Cartography, Copyright, Cartography and GIS for Sustai nable Development, Cartography in Early Warning and Crisis Management en Map ping Africa for Africa. De werkzaamhe den van de commissie Incremental Up dating werden als voltooid beschouwd. Ormeling is aangewezen als voorzitter van de Publications Committee. In Moskou kwamen van 4 tot en met 9 augustus 2007 's werelds kartografen bijeen voor de 23e internationale kartografische conferentie en de 14e General Assembly van de International Cartographic Association, in hotel Cosmos, een megahotel uit de jaren zestig in het noordoosten van de stad, aansluitend op het VDNKh-tentoonstellingspark met het indrukwekkende kosmonautenmonument (fig. 1). Op deze 14e General Assembly waar zo'n vijftig lidstaten vertegenwoordigd waren, kwam een nieuw bestuur van de ICA tot stand: William Cartwright (Australië) werd gekozen als voorzitter en David Fairbairn (GB) werd de opvolger van Ferjan Ormeling als secretaris/penningmeester. Als vice- presidenten koos men Derek Clarke (Zuid-Afrika), Georg Gartner (Oostenrijk), Pablo Gran (Chili), Menno-Jan Kraak (Nederland), Zhilin Li (HongKong, China), Anne Ruas (Frank rijk), Timothy Trainor (VS). Milan Konecny werd past-presi dent. Zowel Pablo Gran als David Fairbairn hebben ooit op het ITC een opleiding gevolgd. De General Assembly heeft als conferentie-oord voor 2011 voor Parijs gekozen; voor 2009 was Chili al aangewezen (15 21 november 2009). Daarom is het verstandig dat ook een Connie Blok C'orné vapst Elzakker, Barend Kobben en Ferjan Ormeling 23e Internationale Kartografische Conferentie (ICC2007) General Assembly GEO-INFO 2007-10

Geo-Info | 2007 | | pagina 40