en van Alexander Kent (GB) met een studie van de stilisti sche diversiteit van Europese topografische kaarten 1:50 000. Desgevraagd antwoordde hij dat hij de Nederlandse kaarten het mooist vond! Nico Bakker beschreef ToplONL als basisregistratie. Gegevenslcwaliteit kwam ter sprake bij de paper van Xia Li flTC) over temporele gegevens, in een aardige bijdrage uit de VS (Stephanie Deitriclc) die naging of visualisatie van gegevenslcwaliteit de besluitvorming ook werkelijk beïnvloedde, en in een bijdrage van de nieuwe re dacteur van het ICA-News, Igor Drecki uit Nieuw-Zeeland. 402 Tentoonstellingen Zoals altijd werd er in samenhang met de conferentie ook weer de Internationale Kartografische Tentoonstelling georgani seerd (fig. 4). In totaal 27 landen, waaronder Nederland (fig. 5), hadden inzendingen gestuurd. De inzendingen die op tijd binnen waren werden keurig vermeld in een dikke cata logus. Het was jammer dat het tentoonstellingsgebouw niet naast de deur was maar op de tentoonstelling zelf werd ze ker recht gedaan aan elke ingezonden kaart of atlas. Daar mee werd een prima tijdsbeeld van de internationale lcarto- grafie geboden, zij het beperkt tot hard copyproducten. Er was wel een categorie Multimedia, maar het aantal inzen dingen daarvoor was beperkt en in verband met installatie- en taalproblemen niet echt toegankelijk voor de bezoekers. Fig. 5. De Nederland se inzending (boven), en de verwerking van de publieks- stemmen (onder). De Internationale Jury onder leiding van Corné van Elzakker kwam daarom dan ook met de aanbeveling om voor toekomstige tentoonstellingen landen te vragen om posters of computerfilm pjes in te zenden om de functionaliteit van kartografische multimedia-ap- plicaties te tonen. Eén van de hoogte punten van de tentoonstelling, die ook in de prijzen viel, was het tweede deel van de nationale atlas van Rusland over fysische en ecologische aspecten. De beurs, officieel de 'International Technical (commercial) exhibition', is waar traditioneel vele kartografische bedrijven en instellingen een stand hebben. Dit jaar viel de invulling door een aantal verschillende oorzaken nogal tegen. Ten eerste waren de or ganisatiedetails pas zeer laat bekend en waren de kosten voor standhuur niet mals. Voor de standhouders die desondanks hadden ingeschreven, was het een onaangename verassing- te ontdekken dat de beurs op een an dere locatie werd gehouden dan het congres zelf: twintig minuten lopen van het congreshotel, in een beurshal op het immense terrein van VDNKh. Ondanks het feit dat er later pendel bussen beschikbaar kwamen, was de aanloop zeker in de ochtenden mini maal waardoor vooral de commerciële standhouders volop morden. Wel was de organisatie ter plekke prima ver zorgd. De meeste stands werden door Russiche bedrijven verzorgd waarbij opviel dat een groot aantal alleen in formatie in het Russich beschikbaar had en er veelal zelfs geen Engels spre kende standhouders aanwezig waren. Daarnaast waren de GIS-bedrijven ESRI, Intergraph en Star Informaties aanwezig, een klein aantal internatio nale instellingen zoals onder andere het Kartografisch Instituut van Cata- lunya en het ITC, en ook was er een stand van de organisatoren van de eerstvolgende Internationale Karto grafische Conferentie in Santiago de Chile. Tenslotte was er de tentoonstelling van de inzendingen van kindertekeningen van wereldkaarten voor de Barbara Petchenik prijsvraag, waaraan dertig- landen hadden deelgenomen (fig. 6). Peter van der Krogt had niet alleen de Nederlandse inzending gecoördineerd maar ook alle inzendingen gefotogra feerd en op CD gezet 0111 aan de jury te lERLANDS GEO-INFO 2007-10

Geo-Info | 2007 | | pagina 44