INFO 'Wordt het niet eens kwaliteit?' AGENDA Het jaar nadert alweer zijn einde met in het najaar traditioneel de nodige congressen en seminars op ons vakgebied. We zijn met zijn allen naar de Doelen in Rotterdam geweest. En natuurlijk komen we op ons eigen feestje in de RAI. En maar weer bijpraten over het vak. Het vak dat steeds minder zichtbaar wordt. Waar steeds meer klanten gebruik van gaan maken. Maar waarbij zij zich niet realiseren wat er aan vooraf ging. En daar wil ik het even met u over hebben. Tenminste als u dit leest en niet snel al bent doorgebladerd naar de advertenties of andere lezenswaar dige artikelen. De wereld verandert heel snel. Of dat komt door veranderingen in het klimaat laat ik in het midden. Ik constateer alleen dat er steeds meer sprake is van extremiteiten. Of teveel water of geen water. Of hevige orkanen, aardbevingen en tsunami's. Steeds weer worden records gebroken. Maar steeds meer blijkt ook het belang van Geo-informatie. En om aan de eigen wereldbol niet genoeg te hebben besluit Google de ruimte in te gaan. Het zal niet lang meer duren of we hoeven niet meer van huis om alles te kunnen beleven. Virtueel zijn we elders zoals velen al met spellen of Second Live ervaren. We beleven alles in de eigen stoel bij de eigen haard. Veel voordelen overigens, minder reizen, ten voordele van het milieu en geen files meer. Toch zal ik het menselijke contact dan gaan missen. Niet dat het thuis in dat opzicht niet warm zou zijn. Maar het is toch anders. Ik merk het aan mijn kinderen, sms'en en e-mailen is prima, maar er echt een keer zijn geeft toch een ander, beter gevoel. Maar ik dwaal af. Terug naar de geo. We vinden het vanzelfsprekend dat de routeplan ner het doet, 'helaas wordt er veel aan de weg gewerkt'. Het is lastig als er fou ten worden aangegeven in de route. We vinden het vanzelfsprekend dat we op internet alles kunnen zoeken en minder kunnen vinden. Maar we trekken er wel onze conclusies uit. De data zijn in die zin heilig. Dus van belang wordt, en is, de kwaliteit van data, voornamelijk de actualiteit. En niet de kwantiteit. En nu gaat mijn vingertje omhoog. Niet dat dit veel zal uitmaken. Het is meer voor mijn eigen gevoel dat ik het geroepen heb, hoor. De wereld draait echt wel door. Maar ik wil het ergens een keer geroepen hebben. Dan slaap ik veel beter moet u maar denken. Zorg er binnen het vakgebied voor dat we wel kwa liteit blijven leveren. Mij bekruipt wel eens het gevoel dat snelheid en prijs van te groot belang worden. Maar veel belangrijker dan dit is toch de kwali teit van de data. We gaan met z'n allen steeds meer informatie uitwisselen. En baseren daar onze conclusies op. We nemen daarbij aan dat de kwaliteit van de data goed is, hier wordt zelfs niet eens bij stil gestaan dat dit niet het geval zou zijn. In ieder geval zo goed dat we er wat aan hebben. Ook al is het verplicht en hebben we geen keus. Denk bijvoorbeeld aan de uitwisselingen van data die op gang zullen lcomen in het kader van basisregistraties. Ik kom dan ook tot de slotsom dat kwaliteit, waaronder ook zeker actualiteit, zo van zelfsprekend op het aangegeven niveau hoort te zijn dat iedere gebruiker daar geen twijfels bij hoeft te hebben. GIN BINNENLAND 72 t/m 16 november 2007 BUITENLAND Naar de markt toe het volgende: wees eerlijk en zeg dat bepaalde dingen voor de laagste prijs gewoon niet kunnen. "Goedkoop is duurkoop" is niet voor niets ontstaan als spreuk. Ik hoop dat we met z'n allen in de geo-wereld besef fen dat het goedkoopste niet goed genoeg is. Dat we kiezen voor kwaliteit en 'dat heeft gewoon zijn prijs!' Klaas van der Hoek WWW.GEO-INFO.NL redactie@geo-info.nl 21 t/m 23 november 2007 GIN-congres, RAI, Amsterdam. B www.gincongres.nl. Geoweek. B www.geoweelc.nl 72 t/m 14 december 2007 3D Geolnfo '07, 2nd International Workshop on 3D, TU Delft. B www.3D-GeoInfo-07.nl 16 december 2007 t/m 20 juni 2008 Tentoonstelling 'Meten is Weten': de landme tersfamilie Adan, deels in Het Markiezenhof te Bergen op Zoom, deels in Het Tongerlohuys te Roosendaal. Zie bericht op p. 407 van dit num mer. B www.max-kiezenhof.nl 8 en g november 2007 International symposium 'Modern technolo gies, education and professional practice in geodesy and related fields', Sofia (Bulgarije). B www.gis-sofia.bg/sgzb 72 t/mi6 november 2007 ACRS2007: 28th Asian Conference on remote sensing, Kuala Lumpur (Maleisië). B www.macres.gov.my/acre2007 77 t/m ig september 2008 CLGE-congres The perspectives: The role of surveyors in the European economy and society, Strasbourg (F). B www.geometre-strasbourg2008.eu GEO-INFO 2007-10

Geo-Info | 2007 | | pagina 5