GIS specialist 453 GEMEENTE HOOGEVEEN Wij zoeken een: www.hoogeveen.nl/vacature Buiten de steden ontstaan vele kleine en middelgrote ondernemingen, die zich concentreren in ruimteverslin- dende industriezones en wetenschaps parken in de nabijheid van verkeers knooppunten. Tenslotte hebben ook toeristische ont wikkelingen het landschap veranderd. Zo groeiden steden en dorpen langs de kust uit tot badsteden. Oostende is daarvan het beste voorbeeld. In het binnenland, vooral in de Ardennen, trekken de natuur en historische mo numenten toeristen. Daardoor ont staan campings en vakantiedorpen. De wereldtentoonstellingen in Brussel hebben ook sporen achtergelaten in het stedelijk landschap. De ontwikkeling van steden, dorpen en industriegebieden ging ten koste van de lieflijke afwisseling van akkers, landerijen en bossen die op de Kabi- netskaart van de Ferraris zo nadrukke lijk is weergegeven. En datzelfde geldt voor de aanleg van de wegen, spoorwe gen en kanalen, die zich op de kaarten manifesteren als dikke rechte strepen in het landschap. De delfstoffenwin ning heeft duidelijke littekens achter gelaten in het landschap, al hebben en kele van deze littekens een natuurlijke of toeristische invulling gekregen. In drukwekkend zijn de begraafplaatsen rondom leper, blijvende littekens die herinneren aan de slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog. Gelukkig zijn er in België ook gebie den die in de tijdsspanne die het boek beslaat vrijwel onaangetast zijn geble ven, zoals in de Haspengauw, in de Condroz en in de Ardennen. Historisch-geografisch onderzoek Het boek geeft uitstekend weer hoe be langrijk historische karteringen zijn in historisch-geografisch onderzoek. De aanwezigheid van meerdere systemati sche, gedetailleerde grootschalige kar teringen, aangevuld met archiefmate riaal, zoals (lucht)foto's en tekeningen, maakt gedetailleerde vergelijkingen mogelijk van landschappelijke ontwik kelingen en daarvan is in het boek pri ma gebruik gemaakt. Alleen daarom al is het boek een onmisbaar naslagwerk voor alle liefhebbers van oude kaarten en van de geschiedenis van het Belgi sche landschap. Niet voor niets is het boek bekroond met de 'Gold Award' van de International Map Trade Associ ation voor 'Best Atlas 2007'. Ook de website www.ngi.be/expo/vie- wer_n.htm is het vermelden waard. Bezoekers kunnen er twee kaartfrag- menten of een luchtfoto en een kaart- fragment naast elkaar leggen en over elkaar schuiven. Dit is thans mogelijk voor enkele geselecteerde gebieden. Het is de moeite waard om te onderzoe ken of deze applicatie uit te breiden is voor het gehele Belgische grondgebied. Dit Belgische initiatief verdient na drukkelijk navolging in Nederland. De Krayenhoffkaart op schaal 1:115.200 (van 1809 tot 1870), de Topografische Militaire Kaart van het Koninkrijk der Nederlanden (1850-1864) en de recen tere Topografische karteringen op de schalen 1:25.000 en 1:10.000 zijn daar zonder meer voor geschikt. Vergezeld van de manuscriptkaarten uit het be gin van de negentiende eeuw vormen ze waardevolle informatiebronnen voor historisch-geografisch onderzoek in Nederland. Eddie Poppe salaris maximaal 34.500,- bruto per jaar Teamplayer Creatief met Oracle, Are Gis en Flexiweb Kijk voor meer informatie over deze functie op: Samen maakt sterker: de Hoogeveense aanpak Hoogeveen ligt in het zuiden van de prachtige provincie Drenthe. Als regiocentrum biedt Hoogeveen veel voorzieningen, zoals een modern winkelcentrum en een eigentijds theater. Hoogeveen is zeer goed bereikbaar vanuit de randstad en andere windstreken. De gemeente telt ruim 54.000 inwoners. Hoogeveners werken samen aan de Hoogeveense samenleving, onder het motto 'Samen maakt sterker'. Dat de Hoogeveense aanpak effect heeft, blijkt uit tal van voorbeelden van samenwerking - tussen inwo ners, ondernemers, maatschappe lijke instellingen en de gemeente. We zijn altijd op zoek naar talenten die van aanpakken weten. Talenten met durf en ambitie. Nieuwe col lega's die graag hun stempel zetten op Hoogeveen en hun betrokken heid bij de gemeente omzetten in daden. r Acquisitie naar aanleiding van deze oproep wordt niet op prijs gesteld. GEO-INFO 2007-11

Geo-Info | 2007 | | pagina 47